Krása

Jak ostříhat vlasy strojkem do ztracena

Jak ostříhat vlasy strojkem do ztracena

Chcete rychle ostříhat vlasy strojkem do ztracena? S trochou trpělivosti takový účes můžete vytvořit doma, stačí postupovat podle níže uvedeného návodu. Když stříháte vlasy strojkem, mokré vlasy se přilepí na hlavu, takže je obtížné stříhat rovnoměrně, proto stojek používejte pouze na suché vlasy. 

Přehledová tabulka potřebných nástavců

Pro dosažení střihu vlasů do ztracena budete potřebovat několik nástavců na strojek. Zde uvádíme kombinace nástavců, které budete potřebovat pro požadovanou délku vlasů:

Číslo nástavce pro krátké vlasy  Číslo nástavce pro delší vlasy
Horní část 6 – 1,9 cm 8 – 2,5 cm
Spodní část 2 – 0,64 cm 3 – 0,95 cm
Střední část 3 – 0,95 cm 4 – 1,3 cm
Krk, uši bez nástavce 1 – 0,32 cm

Střih krok za krokem

Na horní část vlasů použijte nástavec velikosti 6 nebo 8. Ve střihu s efektem do ztracena musí být vlasy delší nahoře a kratší dole. Velikost nástavců je většinou standardizována, takže uvedené rozměry by měli platit bez ohledu na výrobce strojku. Pokud chcete horní část vlasů delší, ostříhejte ji jen nůžkami.

Vlasy kolem krku a uší by měly být nejkratší. Pomocí nástavce velikosti 2 ostříhejte vlasy na 0,64 cm nebo pokud vlasy chcete o něco delší použijte nástavec velikosti 3 na 0,95 cm. Vlasy nestříhejte až po horní část. Mezi horní částí a touto ponechejte asi 2,5 cm dlouhý pruh vlasů po celém obvodu hlavy. Tuto část v později zastřihnete do ztracena.

Pokud jste použili nástavec velikosti 6 pro horní část a nástavec velikosti 2 pro dolní, pro vytvoření hladkého přechodu bude ideální nástavec o velikosti 3. Pomocí tohoto nástavce zastřihněte přechodovou část vlasů, který jste nechali mezi kratšími a delšími vlasy.

Kotlety, vlasy u uší a zadní část krku opatrně ostříhejte nástavcem o velikosti 1 tak, abyste vytvořili čistou linii. Nástavec o velikosti 1 ostříhá vlasy na 0,32 cm