Zdraví

Jak dlouho trvá otrava alkoholem

Jak dlouho trvá otrava alkoholem

Otrava alkoholem je velmi nebezpečný stav způsobený konzumací nadměrného množství alkoholických nápojů. Protože vždy záleží na požitém množství a fungovaní každého organismu, mohou být projevy různé. Přesto je však možné identifikovat určité obecné zákonitosti. V následujícím článku si rozebereme, jak dlouho trvá otrava alkoholem.

Množství vypitého alkoholu jako hlavní faktor ovlivňující délku otravy

Délka otravy alkoholem může být různá. Primárním faktorem je samozřejmě množství vypitého alkoholu. Čím vyšší je množství, tím déle budou játra alkohol odbourávat. Záleží také na rozložení alkoholové konzumace v čase. Pokud vypijete velké množství v krátkém úseku, půjde vždy o větší zatížení.

Tolerance vašeho těla

Druhým zásadním faktorem je tolerance vašeho těla vůči alkoholu.Lidé s vyšší tolerancí mají obvykle tendenci požívat větší množství, aby pocítili účinky alkoholu. S tím však dochází logicky ke zvyšování hladiny alkoholu v krvi. Čím je pak tato hladina vyšší, tím déle trvá odbourání a případná otrava.

Mohlo by vás také zajímat: Regenerace po alkoholu

Jak dlouho trvá, než alkohol tělo odbourá

A nakonec ještě pár řádků řečí explicitních čísel. Přestože je odbourávání alkoholu, jak již bylo řečeno, do značné míry individuální záležitostí obecně můžete očekávat následující rychlost:

  • Krevní testy dokáží detekovat metabolity alkoholu v intervalu zhruba 12 hodin po jeho požití.
  • Dechový test detekuje alkohol v těle zhruba 24 hodin po konzumaci.
  • Testy ze slin dokáží zjistit konzumaci alkoholu v intervalu 1-5 dní po požití.
  • Testy moči mohou detekovat alkohol 3-5 dní po konzumaci.
  • Testy vlasových folikulů mohou odhalit konzumaci alkoholu až s odstupem 90 dnů od požití.

Zdroj: healthline.com