Krása

Jak dlouho nechat působit melír

Jak dlouho nechat působit melír

Toužíte po světlejších vlasech, ale nechcete využít služby kadeřnického salónu? Tento článek vám poradí sice neporadí, jak aplikovat melír, ale prozradí, jak dlouho barvu na vlasech nechat působit a také na co si dát pozor, abyste se vyhnuli nevratnému poškození vaší koruny krásy.

Melírování není postup, který nelze objektivizovat s přihlédnutím k různosti kvality vlasů, zejména pokud jde o barvu a strukturu. Přesto pro alespoň základní představu, můžete vycházet z následující tabulky: 

Barva/textura vlasů Jak dlouho nechat působit
blond 15-20 min
tmavé 30 min; melírování je vhodné rozdělit na několik sezení
jemné 10-15 min; tento typ vlasů se odbarví velmi rychle
tvrdé vlasy 30 min, tento typ vlasů bude vyžadovat nejméně dvě aplikace

Další faktory, které ovlivní dobu působení melíru:

  • Požadovaný výsledek zesvětlení
  • Předchozí barvení vlasů

Pozor na poškození vlasů

Maximální doba, po kterou byste měli nechat zesvětlovat vlasy melírem je 30 minut. Pokud by působil déle, téměř s jistotou si vlasy nenávratně poškodíte. Vaše vlasy by mohly ztratit veškerý pigment a zbělat. Je také známo, že zesvětlovače zvětšují póry jednotlivých vlasů, což způsobuje jejich vysoušení. Střední pórovitost způsobuje, že vlasy působí objemněji a snadněji se upravují. Nadměrná poréznost a dehydratace však vede ke zničení vlasu a může způsobit nevratné poškození. Jedním z nejzávažnějších nebezpečí zesvětlování je ztráta keratinu, což je typ proteinu, který tvoří vlasy. Bohužel ztrátě keratinu se při bělení lze jen těžko vyhnout.

Shrnutí

Bělení vlasů je složitý proces, který musí být proveden správným způsobem. To zahrnuje pečlivé dodržování pokynů, použití ochranných pomůcek a především opatrnost. Nikdy nenechávejte melír působit příliš dlouho. Mohlo by dojít k nevratnému poškození, které má za následek křehkost vlasů.