KrásaZdraví

Hnusné nehty? 6 důvodů, proč vám nehty dělají ostudu

Hnusné nehty? 6 důvodů, proč vám nehty dělají ostudu

Nehty stejně jako pleť jsou vnějším odrazem vnitřního stavu našeho organismu. Pokud tělu shází nějaké látky, dává to najevo zhoršeným stavem pleti, vlasů, nehtů nebo i zubů. Tyto signály není radno přehlížet ani podceňovat, jelikož mohou ukazovat na vážné problémy.

  • Nedostatek vitamínů a minerálních látek
  • Špatná strava
  • Stres
  • Nehty na nohou: Nepadnoucí obuv
  • Kouření
  • Plísně

Zamyslete se nad příčinou

Jelikož nehty slouží jako ukazatel celkového zdravotního stavu, je vhodné se v případě problému zamyslet nad možnou příčinou. Pokud se vám nehty například snadno lámou, třepí se a jsou slabé, může to naznačovat, že ve vaší stravě chybí některé minerální látky a vitamíny. V tom případě stravu vhodně upravte a chybějící látky můžete suplementovat.

Na zdraví se také zásadně podepisuje stres. Mnoho lidí si navíc ve stresu nehty okusuje, což poškozuje nejen nehty, ale také zuby. Navíc kousáním nehtů si roznášíme bakterie, které mohou způsobovat různé infekce. Vedle infekcí pak stojí za problémy s nehty i plísně.

Pokud jsou vaše nehty zažloutlé, souvisí to pravděpodobně s dlouhodobým kouřením. Přestože to nevypadá hezky, jedná se v podstatě jen o kosmetickou vadu. Ačkoli kouření prokazatelně ničí zdraví, na nehtech se to nijak zvlášť neprojevuje.

Nepovedená manikúra

Hnusné nehty mohou být samozřejmě i výsledek manikúry. V tom případě neklesejte na mysli. Pokud je takový výsledek vaší prací, vše odlakujte a začněte prostě znovu. Pokud jste ale nešťastná kvůli špatné práci manikérky, máte dvě možnosti. Zkuste její práci reklamovat. Pokud je profesionálka, které nechybí sebereflexe, svou chybu uzná a nehty vám předělá. Pokud ne, utečte a hledejte pomoc jinde.

Shrnutí

Hnusné nehty mohou být velmi užitečným indikátorem celkového zdravotního stavu organismu, a proto není vhodné vnímat jejich vzhled jen ve vztahu ke estetice. Pokud se vám vaše nehty z nějakého důvodu nezdají, hledejte příčinu, a nespoléhejte se na jejich přelakování, abyste svůj problém zakryly.