Krása

Co přidat do henny

Co přidat do henny

Barvení hennou je skvělý způsob je skvělou přírodní alternativou k barvení chemickými barvami, pokud jde o červených odstínech vlasů. Henna nejen zahušťuje vlasy, ale přispívá také ke zdravějším vlasům a pokožce hlavy. Jak ale připravit hennu, abyste dosáhli požadovaného odstínu nebo se mu alespoň přiblížili? To si můžete přečíst v tomto článku.

Při barvení hennou je třeba počítat s nejrůznějšími proměnnými, takže pokud jste perfekcionisté, tento způsob barvení nebude nic pro vás. Čistá henna barví vlasy pouze do červených odstínů, takže pokud vám na obalu slibují například černou barvu, je henna smíchána již s jinými ingrediencemi, v tomto případě s indigem. 

Henna vaši přirozenou barvu nepřekryje, pouze s ní „splyne“. Zaměřte se tedy spíše na barvu, kterou chcete kombinovat se svým přirozeným odstínem vlasů.

Jakou hennu kombinovat?

Kupte si čistou, přírodní hennu. Budete potřebovat asi 50-100 g na krátké vlasy, 100 g na střední vlasy a 200 g na dlouhé vlasy. Při nákupu henny však pamatujte na několik pravidel. Některé henny jsou již smíchány s přísadami. Čistá henna by měla být zelená až hnědá a vonět jako sušené rostliny nebo posekaná tráva. Nikdy nekupujte hennu, která je fialová nebo černá, nebo která má chemický zápach.

S čím kombinovat hennu

Existuje široká škála přísad, které můžete kombinovat s práškem z čisté henny, abyste vytvořili různé odstíny. Možností kombinací je nepřeberné množství a níže vám představujeme ty, které rozhodně stojí za zkoušku:

Odstín Co přidat do henny
Blond s nádechem červené Citronová šťáva, ocet, červené víno
Hnědá červená Káva nebo černý čaj
Intenzivní červená Brandy
Vínová Červená řepa

Pokud Vám vadí zápach henny, můžete ji kombinovat s hřebíčkem. Abyste se vyhnuli vysušení vlasů, smíchejte hennu s olivovým olejem.