Krása

Aplikace na vlasy: Zkuste, jaký účes vám bude v roce 2024 slušet?

Aplikace na vlasy: Zkuste, jaký účes vám bude v roce 2024 slušet?

Potřebujete vědět, jak vám bude slušet nová barva nebo účes, a to nejlépe ještě předtím, než to bude stát u kadeřníka několik tisíc korun? Vyzkoušejte si nový styling snadno díky aplikacím.

Vyzkoušejte si změnu image bez námahy

Nejedna celebrita poněkud vyděsila své fanoušky, když se na Instagramu ukázala s novou barvou vlasů. Ač mají hvězdy k dispozici ty nejlepší kadeřníky, také ony se často uchýlí k malému triku: Změnit image pouze virtuálně. Naštěstí si tak příznivci mohou úlevně vydechnout, že svého oblíbence stále poznají.

Ač nemáte hvězdu na chodníku slávy, podobná možnost je dostupná i vám. Stačí si stáhnout některou z dostupných aplikací nebo využít jednoduché webové rozhraní, které vám podobná „kouzla“ umožní.

Vyzkoušejte například:

  • HappyHair
  • Matrix Color Lounge
  • Find Your Color

HappyHair

HappyHair má podobu webové aplikace. Projekt funguje jako virtuální kadeřník a stylista. Vyžaduje pouze nahrání fotografie a umožní vám tak vyzkoušet si bez jakýchkoli rizik nový účes. V databázi se aktuálně nacházejí hned tisíce různých stylů včetně nejnovějších účesů celebrit. Na přípravě tohoto projektu se podílel tým profesionálních vlasových stylistů, grafiků a programátorů.

Matrix Color Lounge

Tento software v podobě mobilní aplikace pochází z dílny jedné z nejznámějších značek vlasové kosmetiky. Je zaměřen primárně na změnu barvy. Problémem řady aplikací je zejména to, že výsledek je značně nepřirozený, některé programy vám „nasadí“ doslova barevnou helmu. S Matrix Color Lounge očekávejte velice přirozený výsledek. Uděláte si tak poměrně přesnou představu, jak přímo na vás může vypadat nejen barva, ale i ombré či jiný efekt.

Find Your Color

Find Your Colour je aplikace z dílny značky Schwarzkopf, Dostupná je ve variantě pro web, samotní tvůrci ale avizují, že lépe funguje coby mobilní. Výhodou je, že součástí je jakási virtuální konzultace, aplikace vám tudíž nabídne rovnou i vhodný produkt, který můžete pro dosažení vysněného odstínu použít. Pokud není možné obarvit se v jediném kroku, dozvíte se i to.