Krása a módaMóda

Zimní šaty pro postavu tvaru hrušky: Jaké materiály a střihy zvolit?

Zimní šaty pro postavu tvaru hrušky: Jaké materiály a střihy zvolit?

Dámy s postavou hrušky (někdy také mluvíme o áčkové postavě) mají obvykle širší boky, silnější stehna a větší zadeček. Naopak horní polovina jejich těla je relativně štíhlá a ňadra jsou malá. Co s tím? Jaké šaty mají tyto dámy obléknout? Poradíme.

Tipy na vhodné oblečení

Pro dámy s postavou hrušky je typická výraznější spodní polovina těla. Tu je tedy třeba pomocí barev a střihů upozadit. Kalhoty a sukně by tedy měly být spíše tmavé, zatímco topy by měly mít světlejší barvy. Je třeba upoutat pozornost k horní polovině těla. S tím vám pomohou vzory, volány, nabírané rukávy nebo vhodně zvolené doplňky (například výrazné náhrdelníky). Určitě vynosíte také šátky a šály, popřípadě objemnější plédy.

Jaké volit materiály? Pro spodní část těla doporučujeme volit splývavé materiály jako žerzej, bavlnu či len. Naopak na vrchní část těla lze obléci i něco ze silnějších a těžších látek (například z úpletu). Co ale dělat v případě šatů? Existují vůbec nějaké šaty, které dámám s postavou hrušky sedí a sluší? Jistě.

Šaty pro postavu hrušky

Volte vždy šaty, které vás obepínají v pase, ale od pasů dolů volně splývají dolů. Vhodné jsou například šaty do áčka. Hezkou postavu vám udělají rovněž šaty zavinovací.

Váháte-li, jaký výstřih zvolit, pak vám jednoznačně doporučujeme výstřih do véčka, lodičkový výstřih nebo výstřih typu voda. Zkrátka jakýkoliv, který upoutá pozornost k horní polovině těla a přidá jí na objemu.

Soustřeďte se i na barvy. Zatímco spodní část šatů (sukně) by měla být v tmavé barvě, vrchní část šatů může být klidně světlejší. Vhodné jsou velké výstřihy i nabírané rukávy.

Tip pro vás: Pamatujte na to, že šaty by vždy měly mít definovaný pas. Pokud ho definovaný nemají, neváhejte k šatům sama přidat pásek.

Čemu by se dámy s postavou hrušky měly vyhnout

  • šaty se zdobením, kapsami a detaily v oblasti boků
  • příliš velké a nabírané sukně u šatů
  • příliš krátké šaty