Vlasy

Ženy s šedivými vlasy dělají tyto chyby, kvůli kterým vypadají starší

Ženy s šedivými vlasy dělají tyto chyby, kvůli kterým vypadají starší

Chybou, kterou dělají ženy s šedivými vlasy a vypadají díky tomu starší je, že jim nevěnují dost pozornosti. Nezajímají se o aktuální trendy a o vlasy dostatečně nepečují. Nemůžete popřít, že účes, střih a barva vlasů mohou hrát významnou roli v tom, jak staře vypadáme.

Ať už jste četli o jakýchkoli módních výstřelcích, ve skutečnosti stačí přijmout váš jedinečný styl, nechat barvu vlasů vyvíjet se přirozeně, trochu ji zvýraznit tónováním kvalitními barvami a o vlasy lépe pečovat, aby byly zdravé, lesklé a zářivé. Připravili jsme pro vás pár tipů, které vás udělají mladšími i v případě, že máte šedivé vlasy.

1. Udržujte svou barvu svěží

Jednotná barva na celé délce vlasů většinou působí jako pěst na oko. Zvolte raději jemné tónování, například metodou balayage, kdy kadeřník barví vlasy více odstíny, nepravidelně, díky čemu vlasy působí velmi přirozeně a jemně. U šedivých vlasů máte výhodu, že je nemusíte barvit tak často, jelikož odrosty nejsou tak patrné. Můžete si tedy jednou za čas udělat den sama pro sebe, navštívit kadeřnictví a svou přirozenou šedou barvu oživit.

Starší žena s krátkými melírovanými šedými vlasy.

2. Vyhněte se tvrdě vypadajícím střihům

Stejně, jako by měla vaše barva působit jemně, měl by být i váš střih nenásilný a jemný. S přibývajícím věkem vypadá vrstvený účes mnohem elegantněji než střih tupý. Například v tupě střiženém bobu bez vrstvení můžete vypadat velice přísně. Je to hlavně díky tomu, že tento typ účesu je vhodný pro baculatější tváře. S přibývajícími léty se z obličeje baculatost vytrácí a tvář se stává hranatější. Skvělou alternativou je postupně sestříhaný účes, kdy vlasy sahají maximálně po ramena a nejsou kratší než oblast čelisti.

3. Stylujte jemně

Mladistvě působí i jemnější styling. Vlasům ponechte jejich přirozenost. Noste je rozpuštěné, ať už máte krátké nebo dlouhé vlasy a zapomeňte na produkty dodávající objem a na tupírování, které může z vlasů udělat strnulou paruku. Tupírování navíc vlasy ničí a ony pak působí suše a lámou se. Jelikož vlasy jsou s přibývajícím věkem slabší, vyhněte se také používání žehliček a kulem, které mohou vlasy nenávratně poškodit. 

4. Zesvětlujte

Šedé vlasy se správným tónováním mohou vypadat skutečně ohromně. Požádejte svého kadeřníka, aby vám vlasy nabarvil na bílou nebo platinovou, či do vlasů vložil jemné popelavé odstíny, které vlasy zvýrazní a udělají je na pohled zajímavějšími. O vlasy také pečujte. Používejte keratinové a hydratační šampony a masky, díky kterým budou vlasy vypadat nadýchaně a zdravě.

Usmívající se starší žena s bílými vlasy v copu.

Ženy s šedivými vlasy dělají tuto chybu, kvůli které vypadají starší a vy se jí teď můžete vyhnout. Zjistila jste, že tou chybou je nedostatečná pozornost, kterou vlasům věnujete. Poraďte se s odborníkem, jak by bylo možné vlasy oživit, uzdravit a nebojte se zazářit.