Krása a módaVlasy

Zelené oči a barva vlasů: jaká pro vás bude v roce 2024 nejlepší?

Zelené oči a barva vlasů: jaká pro vás bude v roce 2024 nejlepší?

Zelené oči jsou nevzácnější barvou očí na světě. Zelené oči má totiž jen 2 % celosvětové populace. Možná vás napadlo experimentovat s barvou vlasů, ale nevíte, která k vašim zeleným očím půjde nejlépe? My vám poradíme!

  • Platinová blond
  • Světle kaštanová
  • Čokoládově hnědá
  • Zrzavá

Řiďte se vaším odstínem pleti

Odstín vlasů, který vám bude slušet nejvíce záleží na vašem tónu pleti. Pokud máte přirozeně světlou pleť, pak vám budou slušet odstíny jako jsou platinová, středně blond, popelavá, světlá kaštanová nebo světlá pastelová růžová.

Pokud máte tmavší pleť, budou vám slušet teplé odstíny blond, čokoládově hnědá, výrazná zrzavá nebo velmi tmavě hnědá a černá. Jestliže nechcete kompletní přeměnu, můžete vyzkoušet například karamelové melíry.

Platinová blond

Pro zelenoočky se světlou pletí se studeným podtónem bude perfektní platinová blond, která perfektně zvýrazní krásu vašich očí. Je ale potřeba počítat s pravidelnou údržbou odstínu přinejmenším v podobě fialového šamponu. Odstín je vhodný zejména pro ženy s přirozeně světlými vlasy.

Světle kaštanová

Světlé pleti s teplým podtónem bude nejvíce budou slušet odstíny hnědé se zlatými odlesky. Vyzkoušejte například světle kaštanovou, která vaše oči krásně vytáhne. Opatrně ale na odstíny hnědé a zrzavé, které by neměly být příliš tmavé.

Čokoládově hnědá

Hrdé majitelky zelených očí s tmavší pletí budou velmi slušet tmavší odstíny hnědé. Toto doporučujeme zejména přírodním tmavovláskám. Pokud chcete dodat vlasům jen rozměr můžete zvolit například čokoládové nebo karamelové melíry.

Zrzavá

Kombinace zelených očí a zrzavých vlasů každého muže absolutně odzbrojí. Pokud jste duší divoška, pak vězte, že tak můžete i vypadat. Tmavší nebo opálenou pokožku a zelené oči perfektně zvýrazní výrazný tmavší odstín zrzavé. Nebojte se sáhnout až po kaštanově červené.