Další

Zábava pro seniory nejen na doma: 6 možností jak trávit volný čas

Zábava pro seniory nejen na doma: 6 možností jak trávit volný čas

Čím se zabavit v pokročilém věku a jak trávit volný čas? Zábava pro seniory nabízí poměrně dost možností, jak využít volný čas nejen doma, ale třeba i někde venku. Dáme vám hned 6 tipů, jak může zábava pro seniory vypadat a jak se pobavit i „za prahem“ mládí.

Zábava pro seniory – nápady, mezi kterými si vyberete

Zábava pro seniory rozhodně nemusí zahrnovat jen sledování televize nebo luštění křížovek. Je tolik možností, jak se pobavit – ať už sami nebo s přáteli. Inspirujte se našimi nápady. Věříme, že si mezi nimi dokážete najít to svoje.

Zajděte si do divadla

Oblékněte si něco pěkného na sebe, podívejte se na program divadla a vyrazte za kulturou. Do divadla není ostuda zajít si sám, ale o to více si onen zážitek užijete ve chvíli, kdy půjdete s někým blízkým.

Udělejte pořádek ve fotkách

Zábava pro seniory může být i praktická. Udělejte si odpoledne čas, vytáhněte krabice s fotkami, případně fotoalba a udělejte si pořádek ve vzpomínkách.

Naučte se nový jazyk

Nikdy není pozdě osvojit si cizí jazyk. Angličtinu dnes ovládají i senioři a vy můžete být mezi nimi. Učit se dá „na vlastní pěst“ doma, nebo si zaplatit nějaký kurz – ať už online nebo někde, kam budete docházet.

Jeďte na výlet

Pokud vám nedělá problém pohyb, zajeďte si někam na výlet. Opět platí, že právě tohle je ta zábava pro seniory, kterou si více užijete ve společnosti přátel. Co třeba nějaký hrad, zámek, rozhledna nebo jiné krásné místo tady u nás?

Běžte si zaplavat

Udělejte pro sebe a pro své zdraví něco dobrého a zajděte si do bazénu. Určete sami sobě tempo plavání, odpočiňte si, zrelaxujte se v sauně.

Pracujte na zahrádce

Pro mnoho lidí v pokročilém věku je oblíbenou činností zahrádka. Zabavit se proto můžete i tak, že si navléknete rukavice a pustíte se do záhonků. Práce je na zahradě určitě mnoho a výsledek bude tou nejsladší odměnou.