Další

Výměna nožiček u brýlí: vyplatí se a jak na ni?

Výměna nožiček u brýlí: vyplatí se a jak na ni?

Nové dioptrické brýle nejsou vůbec levná záležitost a ať už z finančních důvodů nebo kvůli tomu, že své brýle milujete, se můžete dostat do situace, kdy se je budete snažit výměnou nožiček zachránit. Nebudeme si totiž nic namlouvat. Jen málokterá věc, kterou dennodenně nosíte u sebe, a která je pro vaše fungování tak důležitá, je zároveň také tak neskutečně křehká jako právě brýle. K jejich rozbití dojde rychleji, než se nadějete a často jsou to právě nožičky, které vezmou za své.

Výměna nožiček u brýlí

Vzhledem k tomu, kolik stojí brýle, se finančně výměna nožiček u brýlí bezesporu vyplatí. Může sice šplhat i do stovek korun, nicméně pořizovací cena nových brýlí se pohybuje i ve vysokých tisících, a to se bezesporu vyplatí. Navíc někteří prodejci dioptrických brýlí nabízí podobný servis v pořizovací ceně samotných brýlí případně si u nich můžete zřídit něco jako připojištění, které servis zahrnuje.

Nožičky si v určitých případech vyměníte i doma. Nové nožičky vás přijdou na několik set korun, nicméně počítejte s tím, že tak krásné jako ty původní patrně nebudou. Nehledě na to, že ne každé brýle mají nožičky přidělané klasicky na jeden šroubek, přestože většina ano, a proto je vhodnější obrátit se na specializované pracoviště. Často totiž bývá lepší řešení oprava nožičky než jejich výměna.

Jak na výměnu nožiček u brýlí

Jestliže máte klasické brýle, které mají každou nožičku přidělanou na jeden šroubek, stačí vám k výměně jen náhradní pár nožiček a maličký plochý šroubovák. Jednoduše staré nožičky odšroubujte, sundejte a následně na jejich místo nasaďte nožičky nové a opětovně zašroubujte šroubky. A máte hotovo! Ano, takhle jednoduché to je.