Krása a módaMóda

Vyhlašujeme nejhezčí jarní svetry pro rok 2024

Vyhlašujeme nejhezčí jarní svetry pro rok 2024

Jarní období zpravidla vybízí k obměně šatníku, už jen proto, že s ním přichází také nová módní sezóna. Jedním z typicky jarních kousků oblečení jsou tenké svetry v různém provedení, které se dají nosit jako klasický top nebo jako svrchní vrstva k tričku, košili či jinému typu topu. Výběr jarních svetrů bývá každoročně nepřeberný, obvykle se však řídí aktuálními trendy, co se týče střihu, barevných kombinací, materiálů, vzorů a případně také motivů. Které svetry byste si letos na jaro měli pořídit, aby byli podle poslední módy?

Módní trendy nadcházející sezóny

Jarní a letní období letošního roku vychází z trendů nastavených právě končícím obdobím podzim-zima. To znamená, že byste se při výběru nových módních kousků měly vyhýbat přehnaně výrazným variacím a soustředit se spíše na elegantní modely podtrhávající ženské křivky a typickou siluetu. U topů je vhodné vybírat takové, které neodvádí pozornost od celkového vzhledu, tedy zaměřovat se spíše na stylové přírodní barvy nebo klasickou černou a bílou. Rovněž jsou stále velmi módní kovové odlesky. Vyhýbat byste se měly především zvířecím vzorům nebo velikým nápisům a tiskům či oversized módě, která se nosila před rokem. Zde jsou ty nejhezčí módní svetry, které si letos na jaro pořídit.

Klasický hladký svetr s kulatým výstřihem

Chcete-li nosit svetr jako top, pořiďte si klasický tenký pulovr s hladkým nestrukturovaným povrchem bez vzorů v některé ze sytých světlých přírodních barev – ideální bude červená, hořčicově žlutá nebo okrová, případně také světle zelená nebo bílá. Svetr by měl být padnoucí a v dostatečné délce (ideálně k bokům), může mít trochu širší rukávy a vhodný je také ve variantě s chlupatějším povrchem, měl by však budit jednolitý dojem.

Dlouhý kardigan

Výjimkou z pravidla žádné nadměrné velikosti je jarní kardigan. Tenký svetr na zapínání si můžete pořídit také v o něco delším provedení a s možností převázání páskem. Stejné jako hladký svetr, i kardigan byste měli pořizovat spíše ve světlejších přírodních barvách a jejich kombinacích, vyhněte se v tomto případě asymetrickým vzorům.

Zvláštní řešení zadního dílu

Letos na jaro budou velmi módní svetry se zvláštním zadním dílem, ať už se bude jednat o zkrácení v této oblasti, vkusné zapínání nebo zdobení (třásněmi, korálky apod.). I pro tuto kategorii platí minimalismus a jednoduchost, kreativita by měla být skrytá právě na zadní straně.