Krása a módaVlasy

Vyčesané vlasy nahoru: 4 nádherné typy účesů

Vyčesané vlasy nahoru: 4 nádherné typy účesů

Máte delší vlasy a už vás nudí klasické rovný nebo vlnitý styl? Pojďme se vrhnout na účesy z vyčesaných vlasů, které představují ženskost, eleganci a dokonce pomáhají zeštíhlovat obličej.

Rovný cop a culík

Použijte hřeben nebo kartáč a vyčešte si vlasy dozadu, tak aby byly hladké. Držte vlasy pevně v jedné ruce, zatímco druhou rukou vyhlazujte. Touto rukou seberte vlasy a vytvořte cop. Můžete si zvolit z klasického nebo rozvolněného copu. Tímto postupem dokážete vytvořit i vysoký culík.

Pompadour

Po umytí vlasů si je osušte pouze do mírné vlhkosti. Rozdělte je horizontálně a oddělte vrchní část vlasů od spodní. Hřebenem vyčešte spodní vrstvu dozadu, směrem od čela, dále s ním zvedejte vlasy směrem nahoru, abyste vytvořily objem. Nyní je na řadě horní část. Tu vyčešte nahoru do čela, tak abyste dodaly výšku i tvar. Pro zafixování účesu je vhodné použít lak na vlasy.

Mohawk

Tento styl se vyznačuje vyholenými strany a uprostřed je ponechán delší pruh vlasů. I když máte vyholené boky tak i přesto se řadí mezi vyčesané vlasy. Střední část vlasů vyčešte nahoru směrem do čela. Měly by být načesané co nejvýše a postupně se zužovat k zátylku.

Vysoký drdol

Vlasy sčešte směrem k čelu a vytvořte culík. Ten omotejte kolem dokola a vytvoříte drdol, který je potřeba upevnit pinetkami. Stejným způsobem můžete vytvořit i pletený vysoký drdol tím, že culík zapletete do copu. Vysoký drdol je všestranný účes a vhodný pro různé příležitosti, od formálních událostí po každodenní vzhled. Můžete si hrát s tvarem a velikostí drdolu, a přidávat ozdoby, jako jsou mašle nebo spony.

Jak dosáhnout objemu

Mít objem je velmi důležité pro vyčesané vlasy, přinášíme vám pár rad jak daný objem vytvořit:

  • Zvolte šampon a kondicionér, které jsou určeny pro zvýšení objemu vlasů.
  • Při sušení vlasů můžete zkoušet naklonit hlavu dolů a fénovat vlasy vzhůru nohama.
  • Při fénování používejte kulatý kartáč nebo vlnité válečky, abyste vytvořili objem a tvar.