Krása a módaMóda

Vrstvené omyly: Nejhorší trendy vrstveného oblečení pro rok 2024

Vrstvené omyly: Nejhorší trendy vrstveného oblečení pro rok 2024

Vrstvení oblečení je klasický přístup k oblékání uplatňovaný především při volnočasových aktivitách, kdy každá vrstva plní samostatnou specifickou funkci s cílem dosáhnout optimálního pohodlí. Vrstvení oblečení lze však realizovat i s cílem dosáhnout pokročilého módního vzhledu. Kombinace různého typu oblečení a materiálů mohou vytvořit velmi zajímavý styl, jednotlivé vrstvy by však vždy měly odpovídat aktuálním trendům a správně se doplňovat. Jak to tedy udělat, abyste vrstvení nepokazili?

Módní trendy pro nadcházející sezónu jaro/léto

Nadcházející módní sezóna bude svými trendy navazovat na tu současnou, můžeme se však těšit na několik inovací, které zase trochu oživí váš šatník i vzhled. Mezi ty nejvýraznější trendy budou patřit zajímavé sukně a oblečení krajkové nebo průsvitné, jež přináší řadu možností, jak působivě vrstvit oblečení, jelikož přesně spodní vrstva snadno prozařuje. Zvolíte-li však nesprávnou podkladní vrstvu, nebude to vypadat příliš vábně. Stejně tak byste se měli vyvarovat dalším přešlapům, které při vrstvení oblečení řada lidí dělá – patří mezi ně například tyto.

Nevhodná kombinace materiálů

Módní vrstvení lze provést klasicky i netradičně, vždy se však u něj dodržují určitá pravidla. Jedním z nich je vrstvení různých materiálů, které působí plasticky. Také proto se zpravidla vrství strukturované materiály (vlněné, úplety apod.) na materiály hladké, případně obráceně. Vrstvení materiálů stejného charakteru nevypadá dobře a často působí nepřirozeným dojmem.

Nevhodná kombinace barev a vzorů

Stejně jako u materiálů i u barevných kombinací nebo vzájemně velmi kontrastních vzorů může             vrstvení působit zvláštně, nevkusně nebo vytvářet nežádoucí optické iluze. Standardně se tak kombinují buď jednobarevné vrstvy, nebo vrstva jednobarevná vzorovaná. Kombinování dvou a více vrstev různého vzorování je spíše redundantní a nepůsobí dobře. Stejně tak často vypadá zvláštně kombinace stejných barev, zvláště jsou-li vrstvy z jiných materiálů (výjimku v tomto případě tvoří právě kombinace s krajkovými nebo průsvitnými kusy oblečení).

Špatně zvolené délky

Některé druhy módního vrstvení jsou považovány za poměrně netradiční – typickým příkladem je nošení krátké džínové sukně na dlouhé bílé nebo barevní košili. Pokud košile optimálně přesahuje délku sukně, je toto vrstvení v pořádku, je-li však příliš dlouhý nebo příliš krátký, měli byste raději zvolit jiný outfit. Obdobně je třeba správně vyvážit délku kraťasů pod delším topem či dílku podkladní vrstvy pod krajkovým či průsvitným topem nebo šaty.