Krása a módaMóda

Vlněné košile: Jaké jsou moderní a jak je nosit v roce 2023

Vlněné košile: Jaké jsou moderní a jak je nosit v roce 2023

Košile lze nosit na tisíc různých způsobů a my všem ženám rozhodně doporučujeme vyzkoušet nejen klasický byznys look, ale i něco trochu jiného. Jsme rozhodně pro, aby dámy košili zakomponovaly i do volnočasových outfitů. Dobře posloužit jim může třeba košile vlněná.

Vlněné košile a podzim

Na podzim určitě vynosíte košile vlněné. Nejčastěji se vyrábějí v kostkované variantě, ale seženete i vzory jiné nebo košile jednobarevné. Oblíbená je u těchto košil i varianta oversized. Čím se vlněné košile vyznačují? Jsou teplejší než košile klasické a leckdy se podobají spíše bundám, protože se dají nosit jako vrchní vrstva oblečení.

Vlněné košile jsou ideálním kouskem k vrstvení. Košili můžete nechat rozepnutou nebo ji zapnout. Můžete ji uvázat kolem pasu nebo kolem ramen, případně si její cípy zavázat pod ňadry.

Pokud tápete, s čím vlněné košile kombinovat, ta věřte že basic tričko či rolák, džíny a tenisky jsou sázka na jistotu. Vyzkoušet však můžete i elegantnější kombinace. Vlněná košile může hezky doplnit například úpletové šaty. Právě v tomto případě je vhodné, když košili dole rozepnete a její cípy svážete pod prsy.

Shackets

Shackets (neboli shirt + jacket) je módní hybrid. Jedná se o kousek oblečení, který je něčím mezi lehkou bundou a vlněnou košilí. Největší slávu má tento kousek oblečení patrně ještě před sebou, ale vám rozhodně nic nebrání v tom, abyste shackets nosily už letos.

Shackets jsou nejčastěji vyrobeny z vlny nebo vlněné směsi, takže vás určitě zahřejí. Střih je stejný jako u klasické košile. Nosit tenhle kousek můžete klidně s obyčejným basic tričkem a džínami nebo ho obléct přes úpletové šaty. Moc hezky shackets vypadají i v prodloužené nebo oversized verzi.