KrásaKrása a móda

Nejhorší úprava obočí 2023: Opět jsme zmapovali, jak to vypadat nemá

Nejhorší úprava obočí 2023: Opět jsme zmapovali, jak to vypadat nemá

Vůbec nejhorší obočí je takové, které není vůbec upravené. Mnoho chloupků roste mimo hlavní linii, nad kořenem nosu chloupky srůstají. Na první pohled se zdá, že daný člověk má obočí pouze jedno. Druhým extrémem je pak obočí zcela vyholené a dokreslené pouze tužkou. Existují i další přešlapy? Ano! A my vám řekneme jaké.

Hodně vytrhané a úzké obočí

Nikdo samozřejmě nechce mít super husté obočí, ale příliš úzké obočí vhodné tak není. V módě bylo možná tak v 90. letech, ale letos frčí především přirozenost.

Jak na to? My vám rozhodně doporučujeme navštívit kosmetický salón. Profesionálka vaše obočí vytrhá a upraví do správného tvaru a vy už ho pak budete jen udržovat. A to zvládnete samy doma.

Pokud si přesto chcete obočí upravit doma, nevytrhávejte ho nahoře, ale pouze v dolní části nad okem.

Příliš tmavé obočí

Příliš husté obočí už dnes není příliš k vidění, ale rozhodně se stále ještě můžeme setkat s obočím, které je příliš tmavé. Ženy, které mají obočí řídké, se snaží tento problém zamaskovat pomocí tužky na obočí. Výsledek jejich snažení však nevypadá hezky. Proto rozhodně doporučujeme investovat spíše do kvalitního séra na růst obočí a obočí dokreslovat pouze výjimečně a barvit pouze decentně.

Příliš tmavé obočí vám zbytečně přidá několik let a váš obličej bude vypadat nepřirozeně (u blondýnek dokonce až komicky).

Hlavní chyby při úpravě obočí:

  • Asymetrické obočí. (Snažte se, aby tvar vašeho obočí byl na obou stranách stejný.)
  • Příliš dlouhé nebo příliš krátké obočí. (Konec obočí má být tam, kam směřuje linie od chřípí nosu procházející přes vnější koutek oka.)
  • Příliš tmavá barva obočí. (Obočí už dávno nemusí být černé nebo tmavě hnědé. Především světlovlásky by se měly snažit přizpůsobit barvu obočí barvě svých vlasů.)
  • Nepravidelně upravované obočí. (Obočí upravujte pravidelně. Dorůstající chloupky nevypadají hezky.)