KrásaKrása a móda

Náušnice do druhé dírky: 3 různé materiály a jejich výhody

Náušnice do druhé dírky: 3 různé materiály a jejich výhody

Přemýšlíte nad druhou náušnicí do ucha? Pro většinu žen je samozřejmostí mít v uchu náušnice, ale některým jen jedna nestačí. Z jakého materiálu by měla být náušnice do druhé dírky? Jaké máte možnosti? A jaké jsou jejich výhody?

Náušnice do druhé dírky: jaké materiály jsou k mání?

Náušnice do druhé dírky jsou dneska naprosto běžná věc. Mnoho žen a dívek je nosí, některým nestačí jedna či dvě dírky v uchu, mají jich klidně několik. Pokud nad druhou náušnicí uvažujete, určitě vás zajímají materiály, ze kterých můžete vybírat.

  • Zlato
  • Stříbro
  • Chirurgická ocel

Zlato

Zlato je pro mnoho z nás symbolem luxusu. Jde o tradiční materiál, na které mnoho žen nedá dopustit. Jelikož patří mezi ryzí kovy, nereaguje s jinými látkami, ženy netrpí alergickými reakcemi a zlaté náušnice vydrží mnoho let.

Záleží jen na vás, jestli zvolíte klasiku, nebo dáte přednost bílému zlatu. Pokud tíhnete k decentnějším šperkům, může být barevně neutrální bílé zlato jasnou volbou.

Stříbro

Náušnice do druhé dírky může být vyrobena ze stříbra. To je přeci jen cenově dostupnější nežli zlato, může se pochlubit jemně bílým leskem. Pakliže vsadíte na kvalitu, pak vám i stříbrné náušnice do druhé dírky mohou vydržet po mnoho let.

Při výběru stříbrných náušnic dbejte na to, aby byl šperk opatřený puncovní značkou. Jinak by se mohlo snadno stát, že už po krátkém nošení šperk ztratí svůj původní půvab.

Chirurgická ocel

Šperky vyrobené z chirurgické oceli jsou stále oblíbenější. Do karet jim hraje nejen cenová dostupnost, ale i poměrně široký výběr. Chirurgická ocel je pevná, odolná vůči oděru, nevyvolává žádné alergie a to ani u citlivějších žen.

Pozor akorát na vyšší hmotnost v porovnání se stříbrnými náušnicemi. Nebude to samozřejmě nic drastického, ale náušnice z tohoto materiálu mohou dírky lehce prověsit.