Krása a módaMóda

Vhodná barva k hnědé: 3 tipy, jak zkombinovat hnědé kousky oblečení

Vhodná barva k hnědé: 3 tipy, jak zkombinovat hnědé kousky oblečení

Ačkoli je hnědá barva přírodní a mnoho materiálů má ve svém přirozeném stavu právě hnědou barvu, v našich současných šatnících obvykle mnoho hnědých kousků oblečení k vidění není. Na trhu je však poměrně široká nabídka. Zkuste proto pro jednou namísto obvyklých černých bot zvolit hnědé nebo vyměňte svůj dosavadní křivák za hnědý. Uvidíte, jakou s obojím uděláte parádu. Stačí jen vědět, jak hnědé kousky správně nakombinovat.

Hnědé kousky v elegantním outfitu

I s hnědými kousky můžete vytvořit naprosto elegantní outfit. Stačí, když se budete držet pravidla, že méně je někdy více. Hnědou mají lidé tendenci vnímat jako výraznou barvu v outfitu, zatímco základní barvy černou, bílou, smetanovou nebo jemně béžovou ne. Pokud se budete držet této barevné palety, nemůžete šlápnout vedle.

Poohlédněte se například po nízkých kožených kozačkách v hnědé barvě, k nim přidejte černé pletené šaty a světlý krémový kabát. Outfit pak už jen dolaďte vhodnými doplňky a uvidíte, že budete za dámu.

Inspirujte se u kovbojů

Klasická bílá nebo světle béžová je samozřejmě vhodná barva k hnědé. A stejně tak i černá. Co ale vybrat, když toužíte po změně?  Vhodná barva k hnědé je modrá.

Tmavá modrá pasuje nejlépe ke studenějším hnědým odstínům, nicméně barva klasických džínů se krásně doplňuje i se středně tmavými hnědými tóny. Nebojte se proto ani hravějších outfitů se středně modrými džíny, bílou košilí případně tričkem a kvalitním koženým křivákem.  

Osvěžující červená

Pokud jste spíš podzimní barevný typ a cítíte se nejlépe v teplých barevných odstínech, patrně pro vás kombinace s modrou nebude to pravé ořechové. Zkuste proto zapátrat po načervenalých hnědých odstínech, které jdou krásně dohromady s červenou, bordó, vínovou či růžovou.