Krása a módaMóda

Jak změkčit patu boty: 5 způsobů, jak nové boty roztáhnout

Jak změkčit patu boty: 5 způsobů, jak nové boty roztáhnout

Určitě už jste to taky někdy zažili. Koupili jste si nové boty, ze kterých máte vážně radost. Jenže místo toho, abyste si užívali každý krok, trpíte. Boty vás nepříjemně tlačí a chodit v nich jsou muka. Jak změkčit patu boty, aby pro vás chůze nebyla vidinou bolesti a nevzhledných puchýřů?

Jak změkčit patu boty?

Je několik možností, jak změkčit patu boty, či botky celkově rozšířit natolik, aby pro vás každý krok nebyl utrpením. Můžete zkusit některou z těchto metod:

  • Zkuste napínák
  • Vyzkoušejte postřik
  • Vsaďte na sáčky plné ledu
  • Obujte vlhké ponožky
  • Použijte fén

Napínák

V kterémkoli obuvnictví pořídíte speciální pomůcku, které se říká napínák a jejím úkolem je natáhnout boty, jež vás tlačí. Nebojte se nechat napínák v botách klidně celý týden, dopřejte jim čas, aby se postupně roztáhly. Je to způsob, jak změkčit patu boty a nosit je s pohodlím.

Postřik

Pořídit se dá také speciální postřik určený na roztažení nových bot. Seženete jej v prodejnách obuvi, práce s ním je velmi snadná. Stačí boty několikrát nastříkat a promnout je. Boty povolí, pata se změkčí a už vás nic nebude tlačit.

Led

Chcete poradit, jak změkčit patu boty? Pak naplňte sáček vodou, vložte jej do bot a strčte je do mrazáku. Počkejte, až vody zmrzne, pak boty vytáhněte ven. Sáčky v nich ale nechte ještě dalších 20 minut. Díky vodě, která zvětší svůj objem a boty roztáhne.

Ponožky

Namočte ponožky do vody, natáhněte si je na nohy a neposlušné boty, které vás tlačí, si obujte. Zkuste v nich vydržet, co nejdéle to půjde. V botách ideálně také choďte, vytvarují se podle vašich nohou a chůze v nich bude pohodlnější.

Fén

Jedním z tipů, jak změkčit patu boty, je použití fénu. Natáhněte si na nohy tlusté ponožky, boty si obujte a nahřívejte je fénem. Vydržte klidně čtvrt hodiny, i když vám bude horko. Výsledek bude stát za to.