DalšíRecepty

Luxusní velikonoční zajíček: Jak ho připravit?

Luxusní velikonoční zajíček: Jak ho připravit?

V tomto článku se zaměříme na to, jak si připravit tento exkluzivní pokrm krok za krokem, aby váš stůl na Velikonoce nezůstal bez své hvězdy v podobě lahodného velikonočního zajíčka. Povíme vám vše, co potřebujete vědět, abyste se stali mistry v přípravě tohoto neodolatelného velikonočního kulinářského klenotu. Plus vám představíme postup přípravy i kreslených velikonočních zajíčků.

Pečený velikonoční zajíček – co nakoupit?

K přípravě jednoduchého, přesto lahodného a luxusního velikonočního zajíčka budete potřebovat 200 gramů hladké mouky, 50 gramů kakaového prášku, 150 gramů krupicového cukru. Dále bude potřebná i 1 lžička prášku do pečiva, 2 vejce a 1 vanilkový cukr. V neposlední řadě se neobejdete bez 100 mililitrů mléka a stejného množství oleje, stejně tak jako bez čokolády na polevu a špetky soli.

Pečený velikonoční zajíček – jak připravit?

Smíchejte všechny suché ingredience (mouku, kakaový prášek, prášek do pečiva, cukr, vanilkový cukr a špetku soli) v misce. Přidejte vejce a celou směs pečlivě promíchejte. Dále přilijte mléko a olej a vše znovu důkladně promíchejte, dokud nevznikne hladké kašovité těsto. 

Nalijte těsto do formy ve tvaru zajíčka a pečte jej ve vyhřáté troubě na 180 stupňů po dobu asi 15 až 20 minut, dokud nebude těsto zcela upečené. Nechte formu vychladnout a poté zajíčka ještě dozdobte čokoládovou polevou – v kombinaci s těstem je výtečná zejména poleva z bílé čokolády. A to je vše, teď si už můžete začít vychutnávat svého domácího velikonočního zajíčka, který vám určitě ještě více zpříjemní vaše Velikonoce.

Kreslený velikonoční zajíček 

Nakreslete oválný tvar hlavy na střed papíru – můžete si pomoci náčrtkem, pokud si nejste jisti tvarem. Nakreslete dvě dlouhé uši na vrchol hlavy. Můžete je nakreslit špičaté nebo kulaté, jak se vám zlíbí. Pod hlavou nakreslete oválný tvar pro tělo zajíčka. Ujistěte se, že je větší než hlava. 

Pod tělem nakreslete dvě dlouhé nohy, přičemž nakreslit je můžete zahnuté nebo rovné. Následně přidejte detaily – nakreslete oči, nos a ústa na zaječí hlavu. Také můžete přidat knoflíky nebo stuhy kolem krku zajíčka. Pokud chcete, můžete zajíčka vybarvit podle svého vkusu.