Další

Nejlepší velikonoční dekorace do květináče

Nejlepší velikonoční dekorace do květináče

Velikonoce jsou za dveřmi, a proto je vhodná doba k tomu začít ladit svůj domov do velikonoční atmosféry. Jestliže máte ve svém bytě nebo v domě květináče s bylinkami nebo kytičkami, bude vás zajímat, jak je s trochou fantazie rozveselit a dekorovat ve stylu Velikonoc. A my vám s tím rádi pomůžeme! Následující článek vám totiž poradí, jak si doma vyrobit levné a veselé velikonoční zápichy do květináče.

Velikonoční vajíčka do květináče

Co by byly Velikonoce bez vajíček, které jsou symbolem nového života a znovuzrození, což je spjato s zmrtvýchvstání Ježíše Krista, jemuž jsou oslavy Velikonoc věnovány?

Inspirujte se a vyrobte si veselé vajíčkové dekorace do květináče. Bude to levné a rychlé, slibujeme!

Co budete potřebovat k výrobě velikonočních vajíček do květináče?

  • 4 špejle (ty, které používáte v kuchyni k přípravě špízů)
  • 4 vajíčka z polystyrenu (koupíte v každém papírnictví)
  • barvy (nejlépe akrylové) a štětec
  • samolepky s velikonoční tématikou

Jaký bude postup pro výrobu velikonočních vajíček do květináče?

  1. Vajíčka si ze všeho nejdříve napíchněte na špejli. Nejen, že to bude jejich konečná pozice, ale zároveň vám to usnadní jejich zdobení.
  2. Vajíčka namalujte libovolnou barvou – pro Velikonoce se hodí zelená, žlutá nebo modrá.
  3. Počkejte, než akrylové barvy zaschnou (změní trochu odstín) a poté nalepte veselé samolepky.
  4. Hotové vajíčka zapíchněte do květináče a užívejte si veselé dekorace.

Velikonoční zápichy do květináče z papíru

Fantazii se meze nekladou. Myslete na to při výrobě veselých velikonočních dekorací a zkuste například ty z papíru. Na papír můžete nakreslit libovolný vzor – je libo vajíčka, zajíčka nebo například kuřátko? Tvrdý papír si rozumí s jakýmkoliv obrázkem. Poté už jej stačí pouze nalepit oboustrannou lepící páskou na špejle a zapíchnout do květináče. Hotovo!

Roztomilá velikonoční kuřátka

Dalším tipem na dekoraci do květináče jsou malá žlutá kuřátka. Nebojte, nemáme na mysli živá. V každém papírnictví pořídíte malá kuřátka za pár korun, která jsou opravdu roztomilá a velikosti malíčku. To znamená, že s jejich pomocí můžete ozdobit jakýkoliv květináč jednoduše tím, že je do něj položíte. Tato dekorace nevyžaduje žádnou práci, zato udělá radost dospělým i dětem!