Krása a módaVlasy

Únorové účesy pro seniorky: Které jsou nejlepší?

Únorové účesy pro seniorky: Které jsou nejlepší?

Starší dámy obvykle preferují kratší střihy a zdá se, že letos mají opravdu štěstí. Právě krátké střihy jsou totiž v roce 2024 v módě. Nosí se bixie (neboli krátký bob), pixie i le petit bob. V módě je také přirozenost, takže kdo si nechce vlasy barvit, může s hrdostí nosit šediny.

Bixie

Odvážné starší dámy, které chtějí jít s poslední módou, mohou kadeřnici požádat o bixie. Až jim v kadeřnickém salónu na hlavě vznikne krátký bob, možná si seniorky vzpomenou na 90. léta. Právě v tomto období bylo totiž bixie v módě. Tento střih nosila princezna Diana i Meg Ryan.

Výhodou bixie je především to, že vlasy nejsou ani příliš dlouhé, ani příliš krátké. Navíc jsou prostříhané a mají několik vrstev.

Speciální tip pro vás: Pokud máte jemné nebo řídké vlasy, raději zvolte jiný střih. Bixie se příliš nehodí ani pro dámy s tvrdými rasy v obličeji.

Pixie cut

Pixie cut je střih, který se nosil vloni a v módě bude i letos. Jedná se o krátký střih, který může mít mnoho podob. Vlasy vzadu na hlavě jsou krátké, po stranách pak o něco delší. Prameny vlasů rozverně trčí do stran, a tím pádem tento střih vlasů dokáže své majitelce ubrat několik let.

Speciální tip pro vás: Pixie cut je nenáročný na úpravu. Stačí, když si ráno prsty namočíte do vosku a vlasy jimi prohrábnete.

Další střihy vhodné pro straší dámy

  • bob (bob má oblý tvar a rysy, vlasy jsou krátké)
  • lob (delší bob)
  • podkova (vlasy vpředu jsou delší než vlasy vzadu, trochu připomíná mikádo)
  • mikádo

Přirozená barva vlasů

Přestaňte si vlasy barvit a vsaďte na přirozenost. Nechte barvu postupně odrůst a s hrdostí noste šediny. Ovšem pozor, je třeba, abyste své vlasy i nadále upravovaly. Vlasy sice mohou být šedivé, ale nikdy by neměly být neupravené.