Vlasy

Účesy pro ženy ve 30, 40 a 50: sluší všem a omladí vás

Účesy pro ženy ve 30, 40 a 50: sluší všem a omladí vás

Jaké střihy se hodí pro různé věkové skupiny, aby působily moderně a mladistvě? Výběr účesů je závislý na osobních preferencích každé ženy, proto vždy zvolte takový, ve kterém se cítíte pohodlně a sebevědomě. Níže uvádíme tipy na účesy pro ženy ve 30, 40 a 50. Sluší všem a omladí vás. 

Pro třicátnice

Ženy ve věku kolem třicítky bývají energické a často preferují kratší až středně dlouhé vlasy. Je to proto, že umožňují snadnou úpravu a množství nejrůznějších způsobů, jak je stylovat. V tomto případě je vhodný například vrstvený střih, který působí dynamicky a přidává vlasům na objemu. Pokud navíc zvolíte účes po ramena, prodloužíte tím opticky svůj krk, což působí přitažlivě.

Mladá žena s kratšími vlnitými vlasy.

Pro čtyřicátnice

Ženy ve středním věku omladí střední až delší vlasy takového střihu, který zvýrazňuje obličejové rysy. Pro ženy v tomto věku je vhodný například takzvaný bob, kdy délka vlasů končí v oblasti brady. Omlazující jsou také účesy s délkou vlasů po lopatky, ve kterých bude každá dáma působit dívčím dojmem. Čtyřicátnice by se měly vyhýbat účesům s tupým střihem a příliš tmavým vlasům, které upozorňují na vznikající nedostatky pleti způsobené stárnutím.

Pro padesátnice

Tyto ženy často nemají potřebu experimentovat a vyhledávat extravagantní účesy. Mladistvě, ale zároveň sofistikovaně a elegantně působí vlasy kratší a střední délky, nebo vlasy s délkou po ramena, které doplňuje ofina nošená na bok, jež dodává ženě dramatický a sexy vzhled. V tomto věku se doporučují barvy klidnější, jako je například blond, šedá nebo hnědá.

Starší telefonující usměvavá žena sedící v křesle.

Toto jsou účesy pro ženy ve 30, 40 a 50. Sluší všem a omladí vás. Záleží jen na tom, abyste si zvolila takový střih, ve kterém se budete cítit pohodlně, žensky a sebevědomě. Uvedené tipy jsou pouze odrazovým můstkem, kterým se můžete inspirovat. Pokud si nevíte rady s volbou účesu, poraďte se se svým kadeřníkem, který by vám, jakožto odborník, měl poskytnout tipy vhodné pro vaše konkrétní potřeby.