Krása a módaVlasy

Účesy pro starší dámy? Poradíme ty nejlepší dle trendů

Účesy pro starší dámy? Poradíme ty nejlepší dle trendů

Starším dámám obvykle sluší spíše kratší vlasy. Pokud ale ženy mají vlasy kvalitní a husté, rozhodně není problém, aby nosily účesy dlouhé. Poradíme vám, jaké účesy letos letí. Víme, jaký zvolit střih i barvu.

Šedé dlouhé vlasy

Letošní rok se nese ve znamení přirozenosti a klasiky. Extravagance je pasé, a to nejen co se týče účesů, ale i co se týče oblečení. Úspěch tedy budete slavit s klasickými černými kalhotami, bílou košilí, trenčkotem a s účesem, který by byl dříve považován za módní faux pas. Jaký to je? Letos se nosí například dlouhé šedivé vlasy.

Šedá je letos in a rozhodně není známkou stáří nebo toho, že žena o své vlasy nepečuje. Naopak. Šedá barva působí velmi přirozeně a pokud ji žena umí nosit, vypadá moc hezky. V každém případě je však nutné, aby vlasy byly upravené. Nezbytné je pravidelně navštěvovat kadeřníka, vlasy zastřihávat, umývat a dát si trochu práce s konečným stylingem. V neposlední řadě se doporučuje výraznější make-up, případně i oblečení výraznějších barev.

Krátké rozverné účesy

Starším ženám doporučujeme vyzkoušet také krátké účesy, které působí trochu ledabylým dojmem. Vlasy mohou být například asymetricky střižené, na stranách odstávat nebo rozverně trčet do stran. Všechny tyto drobnosti ubírají roky, a to se určitě vyplatí.

Pro starší dámy je vhodný například účes pixie nebo lob (long bob). Sluší jim také mikádo nebo účes typu podkova. Vždy je třeba rozhodovat se podle tvaru obličeje a také podle typu vlasů. Headlinerem roku 2023 je mikádo (jak to delší, tak i to kratší), do módy se vrací i mullet nebo shaggy bob. Podstatou mulletu jsou krátké vlasy vpředu a delší vlasy vzadu. Shaggy bob je typický vrstveným střihem vlasů.

Nevíte-li, jaký účes je pro vás vhodný, určitě se poraďte s kadeřnicí.