Krása a módaVlasy

Účesy pro seniorky: 5 inspirací pro nejlepší střihy na rok 2024, už jste je zkusily?

Účesy pro seniorky:  5 inspirací pro nejlepší střihy na rok 2024, už jste je zkusily?

S věkem přichází spousta problémů s vlasy. Ale zvolením správného účesu můžete dosáhnout silnějších, objemnějších a poddajnějších vlasů. Některé účesy mohou zvýraznit rysy a tvar vašeho obličeje. Správný účes vás jednoduše může omladit.

  • Pixie střih
  • Prostříhané mikádo
  • Mikádo v délce po bradu
  • Krátký střih s ofinou
  • Super krátké mikádo s melírem

Tipy pro styling vlasů pro ženy nad 50 let

S přibývajícím věkem je nejlepší volit střihy, které jsou jednodušší na úpravu. Vyhněte se tedy střihům, které jsou příliš objemné nebo vrstvené, protože by nakonec vypadaly rozcuchané a neupravené.

Melír je skvělý způsob, jak dodat vlasům jas. Jen se ujistěte, že zvolíte jen o pár odstínů světlejší odstín melíru, než je vaše přirozená barva.

Pokud celý život nosíte ofiny, nemusíte se ji vzdát ani teď jen proto, že jste starší. Stačí přejít na vyzrálejší styly jako je rozcuchaná ofina nebo ofina do strany.

Pixie střih

Krátké účesy snadno jsou ideální volbou pro starší ženy s různými typy vlasů. Tento styl je nenáročný na údržbu a nevyžaduje téměř žádnou úpravu.

Prostříhané mikádo

V takovém střihu lze využít spoustu pohybu při různých délkách vlasů. Jednoduché domácí fénování stačí k vytvoření krásného texturovaného účesu.  Stylově bude vypadat i vaše přirozená barva vlasů.

Mikádo v délce po bradu

Tento střih je moderním pojetím tradičních pixie střihů a mikád. Vlasy jsou delší než při klasickém krátkém střihu a vlasy sahají až na úroveň brady.

Krátký střih s ofinou

Vlasy jsou sestříhány do velkého množství vrstev, které dávají vlasům mladistvější vzhled a objem.

Super krátké mikádo s melírem

Super krátké mikádo stojí na pomezí mezi krátkým střihem a klasickým mikádem. Vlasy jsou o něco delší než při krátkém střihu, ale zároveň kratší než klasické mikádo. Tento účes je vhodnější pro dámy s rovnými vlasy.