KrásaKrása a móda

Účes, který ženu omladí o 10 let: Znáte ho?

Účes, který ženu omladí o 10 let: Znáte ho?

Cítíte při pohledu do zrcadla, že se na Vás začíná podepisovat věk a chtěla byste to zvrátit? Není nutné chodit ihned na plastické, omlazující operace ani nic podobného. Dosáhnete toho správně zvoleným účesem.

Dlouhé vlasy sice signalizují mládí, to ale jenom v případě, jsou-li zdravé a mají dobrý styling. Nebojte se sáhnout po nůžkách a radikálně je zkrátit. Vlasy nabydou na kvalitě, ranní příprava nebude vyžadovat tolik akcí a tváři to dodá šmrnc.

Bob je účes, u kterého žádná žena nešlápne vedle

Často vídáme tento účes u žen nad 40 let a jeho obliba má své opodstatnění. Jedná se o krátký účes, který dodá sebevědomí a ukáže Vaší osobitost. Jeho úprava navíc trvá asi 5 minut a můžete vyrazit ven.

S bobem můžete být ale stále velice kreativní. Můžete si ho nechat sestříhat rovně podél hlavy s pěšinkou uprostřed či zvolit asymetrický styling. Může být delší, až pod uši, případně i kratší, kdy končí nad ušima a i takto vypadá skvěle. V poslední době je bob oblíbený účes i mladých celebrit, nosí ho třeba Zendaya. U nás je známou nositelkou tohoto účesu například Alena Schillerová. Můžeme si o této političce myslet cokoliv, vlasy má ale vždy upravené dobře.

Energický pixie cut probudí Vaše vnitřní dítě

Pixie je tady pro všechny dámy bez ohledu na to, máte-li hodně vlasů či málo, jsou-li husté či nikoliv. Tento strukturovaný účes vyzdvihne Vaší ženskost, zvýrazní rysy obličeje. Spíše než účes pro malé kluky ve škole je to skutečně něco, co je elegantní a sebevědomé.

Také u pixie cutu je hned několik způsobů, jak účes nosit. Pokud chcete bohatší vzhled, přidáte více textur. Pokud chcete něco jemného, naopak zase uberete. Známou nositelkou tohoto sestřihu je například už dlouhá léta zpěvačka Pink. A ta skutečně vypadá, že nestárne.

Tak který to bude, sáhnete po některé z bob variací, nebo po krátkém pixie sestřihu?

Pro seniorky jsou ideální krátké střihy