Další

Tvary obličeje: rozpoznejte 7 různých tvarů + co o vás vypovídá

Tvary obličeje: rozpoznejte 7 různých tvarů + co o vás vypovídá

Tvary obličeje jsou různorodé. Existuje jich hned několik a každý z nich je nějakým charakteristickým znakem typický. Tvary obličeje nám pomáhají s volbou vhodného účesu, ale také toho o nás poměrně dost vypovídají.

Jaké existují tvary obličeje?

Zamysleli jste se už někdy nad tím, jaký je tvar vašeho obličeje? Možná ani nevíte, jaké tvary obličeje vlastně rozpoznáváme. Tak si je představme:

  • Oválný tvar
  • Kulatý tvar
  • Srdcový tvar
  • Obdélníkový tvar
  • Trojúhelníkový tvar
  • Diamantový tvar
  • Čtvercový tvar

Co o nás tvary obličeje vypovídají?

Tvar našeho obličeje promlouvá do naší celkové vizáže. A to není všechno – vypovídá toho hodně i o nás samotných.

Oválný tvar

Oválný obličej je považován za univerzální, sluší mu totiž úplně všechno. Lidé s oválným obličejem jsou komunikativní a vždy mají co říci. Ve společnosti se s nimi nenudíte. Obecně mají vysoké IQ.

Kulatý tvar

Mezi typické tvary obličeje patří i ten kulatý. Poznáte jej podle široké linie vlasů s téměř stejnou plností pod lícními kostmi. Lidé mající kulatou tvář jsou velkorysí a mnohem více myslí na druhé nežli na sebe. Často dávají více, nežli kolik dostávají zpátky.

Diamantový tvar

Jak poznáte diamantový tvar obličeje? Nejužší bod tváře je uprostřed, brada je úzká a tvář má tvar kosočtverce. Máte-li tento tvar obličeje, jste perfekcionista s touhou mít všechno dokonalé. Zároveň disponujete silnou vůlí.

Srdcový tvar

Obličej ve tvaru srdce poznáte podle většího čela, užší brady a celkově zaoblených linií. O lidech se srdcovým tvarem obličeje se říká, že jsou velmi inteligentní, přemýšliví a že rádi zkouší nové věci. Jsou i velmi kreativní.

Obdélníkový tvar

Obdélníkový tvar obličeje je typický pro široké čelo, bradu i čelist. Pokud máte tento tvar obličeje, pak vás druzí považují za skvělého plánovače. Organizace je vaše druhé jméno, logika vám není cizí. Někdy jste ale až příliš zádumčiví.

Trojúhelníkový tvar

Řešíme-li tvary obličeje, musíme zmínit i trojúhelníkový. Ten poznáte podle širokého čela a úzké čelisti. Tito lidé jsou extrovertní, společenští a mají rádi, když se mohou ujmout vedení.

Čtvercový tvar

 O těchto lidech se říká, že stojí nohama pevně na zemi. Jsou pohotoví, energičtí a zároveň skromní. Stojí si za svými názory, nenechají se ovlivnit druhými.