Krása a módaNehty

Tvar nehtů ballerina: zajímavá varianta manikúry pro rok 2024

Tvar nehtů ballerina: zajímavá varianta manikúry pro rok 2024

Název ballerina vychází z tvaru baletních špiček. Můžete si tak snadno představit, jak vypadá. Tvar nehtů ballerina je výrazný a skvěle se hodí zejména pro milovnice dlouhých nehtů. Je snadno rozpoznatelný, jelikož se vyznačuje větší délkou, která se postupně zužuje do špičky, ta je však na konci zkosena, a proto nehet končí plochou. Vytváří se tak, že se pilníkem vytvaruje právě špičatý tvar nehtu ale konec se „srazí“ a tak vzniká rovný hranatý střed.

Ballerina nehty

Tvar nehtů ballerina je možné vytvořit buďto z vašich přírodních nehtů, které však musí mít dostatečnou délku. Častěji se proto využívají nehty umělé nebo se nehet takzvaně staví. I v tomto případě je nutné, aby vaše nehty byly velmi pevné, jelikož nehty se sklonem k lámavosti by tento tvar nemusely zvládnout.

Vhodné barvy

Nehty ve tvaru ballerina uvidíte nejčastěji v kombinaci s takzvanou baby boomer manikúrou. Oblíbené jsou také různé variace na francouzskou manikúru nebo různé ombré styly, které díky větší délce nehtů krásně vynikají. Výrazné barvy se na ballerina nehtech objevují spíš výjimečně, a pokud ano, pak jde zpravidla o design s matným finishem.

Na závěr

Zejména pokud si nehty děláte sama doma, mějte na paměti, že ať už se rozhodnete pro jakýkoli tvar, měl by být především na všech nehtech stejný. A to i přesto, že na některých prsech může být obtížnější jej vytvořit.

Dobře také zvažte, zda je právě pro vás ballerina tvar vhodný. Patří totiž k těm, které jsou výraznější a delší, a proto pokud pracujete rukama, může vám pak taková manikúra snadno překážet. Jestli máte obavy, zvolte raději kulatý tvar nehtů. Ten se nejvíce blíží přirozenému tvaru a je tak považován za nejpraktičtější.