Krása a módaVlasy

Top 3 krátké účesy pro seniorky: Překvapte svým vzhledem!

Top 3 krátké účesy pro seniorky: Překvapte svým vzhledem!

Starším ženám krátké účesy sluší, takže pokud váháte se zkrácením vlasům, přestaňte a jděte do toho. Ručíme vám za to, že v krátkých vlasech prokouknete a omládnete. Dost možná se krátkým střihem vyřeší i vaše problémy s jemnými a řídkými vlasy.

Krátký pixie cut

Buďte jako Audrey Hepburn nebo Twiggy a nechte si na hlavě vykouzlit nestárnoucí pixie. Jedná se o krátký střih, který působí velmi mladistvě a svěže. Vaše vlasy po stranách hlavy budou krátké, zatímco na temeni hlavy zůstanou o něco delší.

Výhodou tohoto střihu je kromě jiného i to, že nevyžaduje mnoho péče. Vystačíte si s hřebenem a lakem na vlasy, případně s tužidlem pro zvětšení objemu vlasů.

Tip pro vás: Pokud vám příliš krátké vlasy nesedí, zvolte prodlouženou variantu tohoto střihu.

Elegantní bob

Bob bude vyhovovat dámám, které mají rády trochu delší vlasy. Vlasy vzadu jsou u tohoto střihu krátké, vpředu pak delší. Vždy však dosahují maximálně po bradu. Hezky tento střih vypadá s ofinou.

Pokud s tímto účesem náhodou nebudete spokojené, není nic snazšího než si nechat vlasy trochu narůst a pak kadeřnici poprosit o klasické mikádo.

Tip pro vás: Zkuste vlasům dodat objem pomocí vln. Stačí, když je vyfoukáte přes kulatý kartáč.

Účes v barvách šedé

Své okolí určitě zaujmete, pokud se rozhodnete přestat si své vlasy barvit. Přirozenost je v módě a za šediny se není třeba stydět.

Dejte však pozor na to, aby vaše vlasy byly vždy pravené. Doporučujeme také o něco výraznější líčení a nebát se barev ani co se týče oblečení.

Tip pro vás: Jaký zvolit make up? Vhodné jsou třeba šedé stíny, malinová rtěnka a tvářenka v růžovo-broskvovém odstínu.

Nevybraly jste si? Tady jsou tipy na další vhodné účesy pro starší ženy:

  • mikádo
  • lob (long bob)
  • podkova