Další

Tohle jídlo ze supermarketů si v roce 2024 raději nekupujte

Tohle jídlo ze supermarketů si v roce 2024 raději nekupujte

V supermarketech najdete obrovské množství potravin, které lze nazvat více nebo méně kvalitními. Níže uvádíme potraviny, které nejsou vhodné pro ty, kdo se snaží stravovat zdravě. Patříte-li k této skupině lidí, tohle jídlo ze supermarketů si nekupujte. 

1. Průmyslově zpracované výrobky

Pod průmyslově zpracovanými výrobky si můžete představit polotovary, hotová jídla nebo konzervované potraviny. Tyto produkty obsahují vysoké množství přidaných cukrů, soli, chemikálií a tuků a lidskému zdraví rozhodně nejsou prospěšné. 

2. Slazené nápoje

Nejrůznější limonády, džusy a shakey obsahují vysoké procento cukru, které může přispívat k přibírání na váze, problémům se zuby nebo ke vzniku či zhoršení cukrovky. Chcete-li žít zdravě, snažte se omezit konzumaci těchto nápojů a raději si pochutnejte na dobrém čaji nebo čisté vodě.

Jahodový shake v kelímku.

3. Bílé pečivo a sladkosti

Jak už ze samotného slova „sladkosti“ vyplývá, jedná se o potraviny plné cukru, tuků a kalorií. Chcete-li si pochutnat na nějaké cukrovince nebo pečivu, zkuste najít zdravější alternativy, jako je například ovoce nebo celozrnné pečivo. 

4. Potraviny s vysokým obsahem sodíku

Chcete-li se uchránit zvýšení krevního tlaku a rizika srdečních onemocnění, vyhýbejte se potravinám, které obsahují vysoké procento sodíku. Vyhýbejte se potravinám, které jsou nadměrně slané, a celkově omezte přísun soli v potravě.

5. Syrová masa

Pro nákup masa se vydejte raději do specializovaného obchodu, protože v supermarketech můžete najít maso, které není správně zpracované nebo není skladované v nejvhodnějších podmínkách. Taková masa mohou obsahovat mikroorganismy, které vám mohou způsobit zdravotní potíže.

Syrové maso ve výloze.

Tohle jídlo ze supermarketů si nekupujte, pokud chcete předejít zdravotním komplikacím, žít zdravě a dopřávat sobě a své rodině jen to nejlepší. Při nákupu potravin v těchto obchodech vždy pozorně čtěte složení výrobků a vyhněte se látkám, jako jsou umělá barviva, dochucovadla, cukr, sůl nebo například konzervanty.