Vlasy

Tmavě červené vlasy: 6 nejkrásnějších odstínů a jak je nosit

Tmavě červené vlasy: 6 nejkrásnějších odstínů a jak je nosit

Červená barva v tmavém odstínu může být absolutně okouzlující. S čím vším musíte počítat, pokud chcete mít tenhle překrásný odstín ve své hřívě také?

Jak vypadají tmavě červené vlasy

Některé dámy mají to štěstí, že tmavě červené vlasy nosí dokonce od přírody. Většina z nás si ale vzhledem k tomu, že zrzavá společně se svými dalšími variacemi platí za nejméně obvyklý přirozený odstín, musí dopomoci k vysněné kštici pomocí barev na vlasy.

Jakou konkrétní barvu zvolit? Tmavě červená může mít mnoho podob. Podle specifického podtónu pak můžeme rozlišit řadu odstínů, které bychom mohli zařadit pod toto souhrnné označení.

Může se tak jednak například o:

  • kaštanovou
  • měděnou
  • vínovou
  • zázvorovou
  • třešňově červenou
  • rubínově červenou

Pro koho se hodí tmavě červené vlasy

Výhodou je hlavně to, že tóny jako třešňově červená nebo kaštanová jsou červenými odstíny s nádechem fialové či modré. Sluší tak i dámám studeného typu a jsou skvělým způsobem, jak si tuto výraznou barvu můžete dopřát, máte-li na ni odvahu.

Naproti tomu barvy zastoupené mimo jiné měděnou, ale i klasickou zrzavou (zázvorovou) jsou typicky teplými barvami s převládajícím podtónem oranžové a zlatavé.

Konkrétně v našich středoevropských podmínkách je tak řada žen nepříliš příjemně překvapena, že jim vlastně nesluší, byť se nechaly zlákat doslova všudypřítomným nadšením ze zrzek, které jsou vnímány jako sexsymbol.

Proč nosit tmavě červené vlasy

Najdete-li si ale tu správou možnost pro sebe, budete překvapena, jak fantastický tento odstín je. Oproti klasické zrzavé je mnohem sofistikovanější.

Báječně dokáže zjemnit rysy obličeje. Vlasům také dodá oblíbený vícerozměrný efekt, a to aniž byste musela procházet komplikovaným procesem barvení. Díky tomu se vám zaručeně podaří svoje kadeře udržet zdravější.

Nevýhodou tmavého odstínu je ale to, že rychle bledne. V tom se nijak neliší od dalších červených barev. Ke kadeřníkovi s ním budete opět muset zajít každé 2 až 4 týdny.