Krása a módaMóda

Tepláky pro větší bříško: pohodlné i moderní

Tepláky pro větší bříško: pohodlné i moderní

Ženská postava se v průběhu dospělosti mění v závislosti na různých faktorech, které ovlivňují celkové zdraví a také na obecné predispozici. Zejména ty dámy, které mají předpoklady k rychlejšímu ukládání tuků v kritických partiích, jako jsou boky, stehna, břicho či hýždě, musí často obměňovat šatník, nebo být připraveny na větší výkyvy. Řada žen navíc trpí nadýmáním a nafouklým břichem v průběhu menstruačního cyklu, je proto dobré se na tyto dny připravit pohodlným pracovním i domácím oblečením.

V současné době máte možnost nafouklé nebo větší bříško schovat také do sportovního oblečení, které nemusí být jen příjemné a volné, ale také elegantní. Pro tyto účely můžete znovu objevit tepláky.

Jak schovat větší bříško pod oblečení

Pokud při výkyvech váhy přibíráte hlavně na břiše, nebo trpíte nafouklým břichem, máte jistě již zkušenosti s tím, jak tento fakt pomocí oblečení maskovat (širší sukně, šaty s áčkovou sukní začínající pod prsy nebo v empírovém stylu a samozřejmě kalhoty do pasu). Rozhodnete-li se obohatit svůj šatník moderními tepláky, které vám pomohou bříško zakrýt, je vhodné postupovat podle stejného scénáře, tzn. vybírat volnější střihy s vysokým pasem. Výhodou tepláků je především pohodlí a prodyšnost, a také velká variabilita materiálů včetně výrazného podílu přírodních vláken. Nejste-li nadšenec legín – alternativy velmi pohodlného oblečení – budou pro vás tepláky ideálním řešením.

Jak nosit tepláky jako módní trend

Dávno už neplatí, že by byly tepláky oblečením pouze na sport nebo nicnedělání na pohovce. Moderní tepláky přináší řadu zajímavých střihů a designů, takže se hodí také pro každodenní nošení na běžné pochůzky nebo trávení volného času (stále ovšem ještě nedosáhly formálního statutu, proto je můžete vynést pouze do některých typů zaměstnání). Je-li vaším cílem pod tepláky schovat větší bříško, měli byste se orientovat na následující.

Volte tepláky s širokým střihem

Široké tepláky opticky rozšíří postavu a odvedou pozornost od vzdouvajícího se bříška. Klidně můžete volit modely se sníženým sedlem nebo s větším pruhem gumy v pase.

Vybírejte vhodné vzory a odstíny

Zde platí stejné pravidlo jako u legín – pokud chcete tepláky nosit na sport, můžete si dovolit barevné vzory a velké potisky. Pro kombinaci s klasickým neformálním oblečením jsou lepší jednobarevné modely v tlumených barvách.