KrásaKrása a móda

Tento účes z 90. let bude v roce 2024 oblíbený. Znáte ho?

Tento účes z 90. let bude v roce 2024 oblíbený. Znáte ho?

90s bob je rebelský, ale zároveň elegantní účes. Oblíbený je ale také proto, protože přitahuje pozornost ke rtům a prodlužuje krk. Nyní se tento účes vrací v plné síle. Půjdete do něj také?

Populární díky své přirozenosti

Bob z devadesátých let vytváří pohyb ve vlasech a navozuje pocit objemu a života. Než se boby staly strnulými, prostříhanými účesy, které vyžadují asistenci žehličky na vlasy. Tento účes je další krok pro všechny, kteří v posledních několik měsíců nebo dokonce let nosili delší bob a chtějí své vlasy posunout na další úroveň. Pro dámy s delšími vlasy je to dokonalý střih, který zcela promění a znovu nastartuje vaši image.

Různé varianty 90s bobu

Vlasy tohoto supermodelkovského bobu se stříhají zhruba po bradu. Nicméně v dnešní době je populární nechat si vlasy o něco delší. Tento populární účes je oblíbený pro své třepené vrstvy, zejména pak na zátylku a neuvěřitelnému objemu a pohybu. Součástí střihu může být i ofina, ale neexistují zde žádná pevně daná pravidla.

Co chtít v kadeřnickém salonu?

Pokud se rozhodnete pro 90s bob, dobrou zprávou je, že se hodí pro většinu typů vlasů. Až se vydáte do salonu, přineste si s sebou fotografie toho, jak chcete, aby váš bob vypadal. Kadeřnici nebo kadeřníka také upozorněte na to, jak by váš vysněný bob rozhodně neměl vypadat. Krom toho byste také měli mít představu o délce, ke které se přikláníte a o tom, zda chcete mít ofinu. I když se vám například líbí tupá ofina a střih po bradu na vámi přinesené fotografii, nemusí to být nejlepší styl pro váš tvar obličeje nebo typ vlasů. V ideálním případě vám kadeřník navrhne řešení, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám.

Jak na styling?

Protože je bob z 90. let nenáročný a snadný k údržbě, většinou se probudíte už s účesem, kterému nemusíte věnovat přílišnou péči. Pokud však budete chtít účesu dodat větší šmrnc, vysušte ho kulatým kartáčem, abyste dodali vlasům trochu pohybu. Fénujte vlasy všemi směry, aby získaly objem a zároveň působily nedbale. Nezapomínejte se zaměřit na konečky, abyste vlasy pozvedli a dodali jim klasickou plnost 90. let.

Při práci s mokrými vlasy začněte nanesením pěny nebo mlhy pro zvětšení objemu vlasů. Poté je vyfénujte kulatým kartáčem a opět se zaměřte na kořínky. Dosáhnete tak nadýchanosti a plnosti. Chcete-li umocnit atmosféru 90. let, natočte konečky kulatým kartáčem, abyste vlasům dodali pohyb.