Další

Svíčková bitva: Yankee Candle versus WoodWick – Která je lepší?

Svíčková bitva: Yankee Candle versus WoodWick – Která je lepší?


Patříte-li mezi milovnice svíček, pak jste jistě o svíčkách Yankee Candle i svíčkách WoodWick slyšely. Pokud mezi milovnice svíček nepatříte, slyšely jste pravděpodobně alespoň o svíčkách Yankee Candle. Jsou totiž tak známé a oblíbené, že nemohly uniknout vaší pozornosti. Jsou ale opravdu lepší než svíčky WoodWick?

Svíčky Yankee Candle

Yankee Candle pocházejí z Ameriky a světlo světa poprvé spatřily v roce 1969. V tomto roce Mike Kittredge přišel s nápadem vyrobit dokonalou svíčku. Chtěl dosáhnout intenzivní vůně, která by byla zároveň rovnoměrná. Na výrobu svíček použil rafinovaný parafín, 100% bavlněný knot bez karcinogenních přísad a kvalitní sklo. Přidal samozřejmě i vonné oleje.

Dnes se vonné svíčky Yankee Candle prodávají po celém světě a jsou k dostání v několika různých velikostech a desítkách vůní. Vydrží hořet celé hodiny a jejich vůně vám provoní celý dům. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody svíček Yankee Candle?

+ příjemné vůně, voní dlouho

+ široký výběr vůní (více než 150)

– svíčku musíte nechat hořet delší dobu (například dvě hodiny), aby se na povrchu vytvořilo jezírko a vosk pak ubýval rovnoměrně

Svíčky WoodWick

Svíčky WoodWick vznikly o něco později než svíčky Yankee Candle. Poprvé se rozhořely až v roce 2006. Původně existovalo pouze 12 základních vůní, ale nyní už je jejich nabídka mnohem širší. Prodávají se ve čtyřech různých velikostech, včetně velice oblíbené verze – tzv. „lodě“. 

Svíčky mají dřevěný knot a při jejich hoření můžete slyšet jemné praskání. Jsou vyrobeny ze sójového vosku. Jaké jsou výhody a nevýhody svíček WoodWick?

+ příjemná vůně

+ kvalitní svíčky

+ svíčka brzy vytvoří jezírko a vosk pak ubývá po celém povrchu rovnoměrně (vosk nezůstává na okrajích)

+ šetrné k životnímu prostředí

– poměrně hlasitý zvuk praskání

Závěrem

Zajímá vás, které svíčky jsou tedy lepší? To nelze jednoznačně určit, Yankee Candle i WoodWick