Krása a módaMóda

Styly oblékání a jejich názvy: Nejstylovější oblečení roku 2024

Styly oblékání a jejich názvy: Nejstylovější oblečení roku 2024

V roce 2024 lze vymezit několik stylů oblékaní. Obzvláště ve větších městech lze vidět nejrůznější módní kreace. Věděli jste, že každý tento styl má svůj speciální název?

  • Ležérní (neformální) styl
  • Business styl
  • Sportovní styl
  • Exotický styl
  • Boho styl
  • Motorkářský styl

Ležérní (neformální) styl

Tento styl se vyznačuje velký pohodlím jeho nositelů. Je vhodný na každodenní nošení do práce, kde není vyžadováno formální oblečení nebo jen tak na procházku na zmrzlinu do města. Typické pro tento styl jsou tenisky, riflové bundy a mikiny.

Business styl

V tomto stylu rozhodně nedbalost nečekejte. Jedná se o velmi formální oblečení vhodné do kanceláří, bank a jiných podobných institucí, kde se vyžaduje perfekcionismus. Oblečení tohoto typu nosí často vysoce postavení lidé v rámci společností jako ředitelé a vedoucí. Typickými kousky jsou pouzdrové sukně a šaty, vysoké podpatky a saka. U mužů jsou pak typické obleky s kravatou.

Sportovní styl

Jak již název tohoto stylu napovídá, jde o oblečení určené pro sport. V čím dál větší míře se ale objevuje také ve městech v důsledku módních trendů. Typické jsou teplákové soupravy, legíny a funkční oblečení.

Exotický styl

Exotický styl je hned na první pohled velmi výrazný. Nositelé exotického stylu oblečení hýří všemi možnými barvami, různými mozaikami. Dám se sem zařadit také etnický styl, který je známý batikovaným vzorem.

Boho styl

Bohémský styl oblečení je velmi líbivým a volným stylem oblečením. Často jej vyhledávají volnomyšlenkáři. Kromě typického vrstvení jednotlivých kousků se tento styl vyznačuje také barevnými motivy doplněných o světlé hnědé a bílé barvy. Typické jsou také květinové čelenky do vlasů.

Motorkářský styl

Černé upnuté džíny, tričko, a hlavně kožená bunda! To jsou hlavními aktéry tohoto stylu. A co si budeme, černá kožená bunda je zatraceně sexy.