KrásaKrása a móda

Jak opticky zvětšit oči: 5 zásad, které byste měl znát a spánek k nim

Jak opticky zvětšit oči: 5 zásad, které byste měl znát a spánek k nim

Pokud máte přirozeně menší oči, ale přesto toužíte po pohledu laně, naučíme vás pár triků, jak opticky zvětšit za pomoci mejkapu.

  • Upravte si obočí
  • Zapomeňte na tmavé kruhy pod očima
  • Použijte rozjasňovač
  • Ztenčete linku
  • Výrazné řasy

Upravte si obočí

Před líčením očí si vždy upravte nejprve obočí. Věřte, že to dodá vaším očí úplně jiný a větší rozměr. Obočí vyčešte čistým kartáčkem na obočí (vypadá jako ten na řasenku) nahoru a pak lehce do boku, pokud netoužíte po tzv. laminaci obočí. Případné nedokonalosti v podobě chybějících chloupků dokreslete tužkou.

Zapomeňte na tmavé kruhy pod očima

Tmavé kruhy opticky zmenšují oči. Proto pokud jste se nevyspala zrovna do růžova nebo na tmavé kruhy trpíte, zakryjte je pomoci korektoru. Naneste tečku světlého korektoru k vnitřnímu koutku oka a pak dvě tečky k vnějšímu koutku oka. Houbičkou zapracujte korektor do oblasti pod očima a zafixujte pudrem.

Použijte rozjasňovač

Světlo je to, co potřebujete, aby vaše oči vynikly a byly zářivější. Světlé části oka vystoupí do popředí tím, jak se od něj odráží světlo. Naneste rozjasňovač do vnitřního koutku oka a dále na střední část pohyblivé části víčka. Uvidíte, jak prokouknete!

Ztenčete linku

Obecně malým očím nesluší tmavé líčení a už vůbec ne výrazné a tlusté oční linky. Místo toho zkuste linku jen velmi tenkou s patřičným ocáskem, podle tvaru vašeho oka. Správně zvolenou linkou oko také zvětšíte.

Výrazné řasy

Oči můžete opticky zvětšit také krásnými řasami. Pro perfektní vytočení řas použijte kleštičky na řasy. Následně použijte řasenku, a to postupně ve dvou vrstvách. První vrstva vám dodá na délce a druhá na objemu. Jen dávejte pozor, abyste si nenasela až příliš silnou vrstvu a řasenka se vám nedrolila. Pro odvážný a dramatický vzhled můžete sáhnout po jemných umělých řasách – těm tlustým se ale obloukem vyhněte!