Další

Stylové domácí pekárny: Tipy na 3 krásné vánoční dárky

Stylové domácí pekárny: Tipy na 3 krásné vánoční dárky

Pokud máte rádi vůni čerstvě upečeného chleba a rádi si na takovém pečivu pochutnáváte, pak není nic snazšího, než si jej pravidelně připravovat doma. Šikovným pomocníkem jsou v tomto případě domácí pekárny. Udělejte radost sobě a svým blízkým a pořiďte si nějaký kousek jako krásný vánoční dárek. Přinášíme vám tipy na některé modely.

SILVERCREST SBB 850 F2

Tato domácí pekárna nabízí automatické míchání, hnětení, kynutí a samozřejmě pečení domácího chleba. V nabídce naleznete také speciální programy určené pro pečení bez lepku, na přípravu těsta na nudle či pizzu a vítané jsou i programy pro přípravu marmelády nebo skvělého domácího jogurt. Vyzkoušejte upéci bílý nebo tmavý chléb, chutný chléb celozrnný nebo sladký. Ke kávě si můžete připravit třenou bábovku. Zvolit si můžete také váhu chleba. V nabídce naleznete tři různé hmotnosti – 1 000g, 1 250g nebo 1 500g. Vybrat si můžete jeden ze šestnácti programů a volitelné jsou i tři různé stupně určené na propečení. Vítané je i upozornění, pokud chcete do pečiva přidat ořechy, sušené ovoce nebo semínka. Velmi kvalitní je zpracování. Hnětací metly i forma na pečení jsou opatřené velmi kvalitní povrchovou úpravou.

ETA Delicca II 7149 90030

Domácí plně automatická pekárna ETA Delicca vám upeče křupavý chléb nebo chutné buchty. Připravíte si v ní velmi snadno domácí džemy nebo jogurty. Co všechno vám nabízí? K dispozici máte 12 předem nastavených programů. Pekárna sama zajistí předehřev, správné hnětení, kynutí i dokonalé upečení. Automatický režim se dá snadno vypnout a vy si sami nastavíte stupeň propečení nebo velikost chleba. Dobré ovládání umožňuje přehledný displej, který se ovládá dotykem a je dobře intuitivní. Také vám poskytne informace o právě probíhajícím procesu. Snadnou údržbu pekárny zajistí nepřilnavý povrch, díky němuž se vám těsto nepřilepí.

Sana SBM Standard

Tento model je jediný, který se specializuje na přípravu kvásku. Upečete v ní celozrnný kváskový chleba z různých druhů mouky. Není to však pouze kváskový chleba, který pekárna zvládne. Upečete v ní i běžný chléb z droždí. Také ji však můžete využít pro výrobu marmelády, různých druhů rýžových či ovesných kaší, domácích jogurtů nebo třeba sýrů. Samozřejmostí je i sladké pečivo. Pekárna je všestranná a hodí se i pro přípravu masa nebo ryb. Vychutnáte si z ní lasagně, guláš nebo sekanou. Vychytávku představuje nízkoteplotní pečení bez použití tuku. To zajistí mimořádnou šťavnatost připravovaných pokrmů.