Další

Stydlivý smajlík: 4 hlavní situace kdy tento emotikon použít

Stydlivý smajlík: 4 hlavní situace kdy tento emotikon použít

Občas nevíte, jak se k dané situaci vyjádřit? Právě pro vás vývojáři vymysleli smajlíky aneb obličeje vyjadřující emoce. Aniž byste psali dlouhé a nezáživné texty o tom, jak se cítíte, dokážete vyjádřit své emoce pouhým smajlíkem.

Celkový význam

Rozpačitý obličej se zarudlými tvářemi znázorňuje vaši chybu nebo jiné trapné situace. Znázorňuje pocity, jako jsou rozpaky, ale význam se velmi liší. Mezi další významy patří lichocení, překvapení, nedůvěra, obdiv, náklonnost a vzrušení. Na obrázku Apple má tato tvář široce otevřené znepokojené oči, zatímco na jiných platformách může vypadat spíše rezignovaně.

Jak vypadá tzv. Stydlín

Stydlivý smajlík je žlutá kulatá tvářička se zvednutým obočím, vytřeštěnýma očima, které jsou většinou namířené k sobě nebo dolů a s červenajícími tvářemi. Barva tváří naznačuje pocit studu nebo pocit, že jste něčím otřeseni, což vysvětluje, proč to někdy uživatelé nazývají Stydlivý smajlík nebo plachý emotikon.

Situace, kdy poslat tohoto smajlíka

Pokud dostanete kompliment od někoho a cítíte se trochu nejistí nebo stydíte se za takovou pozornost. Když uděláte chybu nebo si uvědomíte, že jste něco špatně pochopili, pošlete stydlivého smajlíka jako způsob omluvy nebo vyjádření, že jste se trochu ostýchali. Během online randění nebo komunikace s někým novým se můžete cítit nesměle. Stydlivý smajlík může být použit k vyjádření této nesmělosti. Ve vztazích s přáteli nebo rodinou může být stydlivý smajlík použit k vyjádření nějakého osobního pocitu.

Další známí smajlíci a jejich významy

  • Smějící se emotikon – vyjadřuje štěstí, vzrušení, dobrou náladu a humor.
  • Emotikon se slzami radosti  – znázorňuje situaci, kdy se dobře znáte a brečíte smíchy.
  • Usměvavý obličej se šťastnými oči – používá se k vyjádření skutečného štěstí a pozitivních pocitů.
  • Zklamaný smajlík – vyjadřuje smutek nebo nespokojenost.
  • Silně plačící emoji – znamená intenzivní smutek nebo žal.
  • Usmívající smajlík se srdíčkovýma očima – projevuje pocit lásky nebo zamilovanosti.