Další

Navlékání ponožek pomocí ručníku: jak na to v roce 2023

Navlékání ponožek pomocí ručníku: jak na to v roce 2023

Nic si nenalhávejme. Každým dnem stárneme a pomalu, ale jistě se zohýbání stává naší noční můrou. Takže nejdříve se uklidněte a pozorně si přečtěte náš článek o navlékání ponožek pomocí ručníku.

Postup navlékání

Připravte si ponožky a ručník. Ponožku položte na postel nebo na jiný plochý povrch, kde budete pohodlně pracovat. Ručník by měl být připraven tak, aby byl dostatečně dlouhý, aby vám umožnil pracovat s ponožkou. Otevřete ponožku a ujistěte se, že je otevřená a připravená k navlékání.

Ručník přeložte do tvaru rukávu, aneb pravou stranu na levou a levou na pravou. Poté ho dejte do ponožky tak, aby byl pořádně v ní navlečený. Uchopte ručník za konce a pomalu vsuňte nohu do „rukávu“ a do ponožky. Pravým a levým cípem pohybujte ponožkou a brzo ji budete mít na sobě. Nejedná se o nic složitého.

Jde o užitečnou techniku?

Navlékání ponožek pomocí ručníku nebo návleku na ponožky je velmi užitečná metoda pro lidi s omezenou pohyblivostí nebo s potřebou asistence při oblékání ponožek. Tato technika může usnadnit každodenní úkoly a zlepšit samostatnost těch, kteří by mohli mít obtíže s ohýbáním se, dosahováním nebo manipulací s ponožkami.

Proč je užitečná

  • Umožňuje lidem, kteří by jinak potřebovali pomoc od jiných osob, oblékat si ponožky sami. To může zvýšit jejich pocit samostatnosti a nezávislosti.
  • Tato metoda je snadná a vyžaduje jen minimální fyzickou námahu.
  • Tato metoda může ušetřit čas, protože oblékání ponožek může být rychlejší a efektivnější.
  • Navlékání ponožek pomocí ručníku použijete na různé typy ponožek a je vhodná pro lidi různého věku a pohyblivosti.

Pomůcka navlékač ponožek

Jedná se o pomocníka, s kterým si ulehčíte práci a ulevíte svým zádům. Rukojeť pomůcky můžete využít také jako pomůcku při svlékání ponožek, případně jako lžíci na boty. Navlékač je lehký, skladný a je tak skvělým pomocníkem i mimo domov.