Krása a módaMóda

Společenské šaty pro seniorky v roce 2024: jak správně vybrat šaty pro dámu v letech?

Společenské šaty pro seniorky v roce 2024: jak správně vybrat šaty pro dámu v letech?

Mysleli jste si, že ženy v pokročilém věku budou trávit veškerý volný čas doma a do společnosti se nepodívají? Tak to je omyl. Každá žena chce vypadat dobře, bez ohledu na to, kolik jí je. Jak vybrat společenské šaty pro seniorky, které budou odpovídat jejich věku a zalichotí jejich figuře? Pár tipů pro vás máme v tomto článku.

Jak vybrat společenské šaty pro seniorky?

Je jasné, že společenské šaty pro seniorky musí splňovat úplně jiná kritéria, nežli šaty, které by si na sebe do společnosti vzala lecjaká třicátnice. S přibývajícím věkem se jednoduše mění pohled na módu, ženám už se nelíbí to, co se jim líbilo v mládí. Podle čeho tedy společenské šaty pro seniorky vybírat, na co si dát pozor a čemu se vyvarovat?

Vybírejte šaty, které budou lichotit postavě

S přibývajícím věkem se toho v životě ženy hodně mění. Jednou ze zásadních změn je zpomalení metabolismu, které může způsobit změny postavy. Společenské šaty pro seniorky by proto měly dámskou figuru zohlednit a v ideálním případě jí lichotit. Toho lze dosáhnout vhodným střihem, který zamaskuje případná kila.

Myslet můžete třeba i na délku rukávů, které schovají povolenější paže. Krátký rukáv nemusí být ženě pokročilého věku příjemný, proto vybírejte společenské šaty pro seniorky s tříčtvrtečním nebo dlouhým rukávem.

Jak je to s délkou šatů?

Vybíráte-li společenské šaty pro seniorky, pak je jasné, že nepřipadají v úvahu minišaty sahající těsně pod zadek. Taková délka už se v tomto dámském věku nenosí ani nesluší. Ženy v tomto věku mohou nosit šaty sahající pod kolena, nebo klidně až na zem. Záleží, co je dané ženě pohodlnější.

A co barvy?

Myslet musíte i na vhodnou barvu. I zde je potřeba brát v potaz, že jsou to šaty pro ženu pokročilého věku a tomu musí vybraný odstín odpovídat. Pro společenské šaty pro seniorky se hodí tyto barvy:

  • černá
  • šedá
  • modrá
  • mentolová
  • starorůžová