KrásaKrása a móda

Špatně vytetované obočí: 4 nejčastější problémy a jak je řešit

Špatně vytetované obočí: 4 nejčastější problémy a jak je řešit

Ačkoliv se technika tetování obočí velmi zdokonalila a pigmenty, které jsou při tetování používány mají časem postupně vyblednout, občas se může něco pokazit. Pokud se jste se odhodlala pro tetování obočí a nejste s výsledkem spokojená, zjistěte, jak takovou nespokojenost se špatně vytetovaným obočím řešit.

  • Příliš tmavé obočí
  • Červené obočí
  • Fialové obočí
  • Chybějící barva

Lze špatně vytetované obočí opravit?

Špatně vytetované obočí lze opravit, ale ne vždy. Například pokud je vaše obočí příliš tmavé, lze je zesvětlit pomocí světlých pigmentů a jiných roztoků na odstranění barvy. Pokud je vaše obočí ale na špatném místě lze je odstranění pouze za pomocí laseru.

Příliš tmavé obočí

Pokud je vaše obočí po vytetování a kompletním zahojení příliš tmavé, možná jej budete muset zesvětlit, což ne vždy bude možné, případně odstranit laserem. Zesvětlování obočí je dlouhý proces a ani jedna z uvedených variant není hotová za jedno sezení u odborníka. V závislosti na tmavosti vašeho obočí budete muset sezení opakovat po několika týdnech (vždy po zahojení poraněné pokožky) než dosáhnete požadovaného výsledku.

V extrémních případech doporučujeme navštívit dermatologa nebo plastického chirurga, který může vytetované obočí odstranit do 48 hodin solným roztokem.

Špatný odstín obočí – červená

Pokud je vaše obočí po zahojení červené, ale má požadovaný tvar, není to takové neštěstí. Požádejte o korekci zeleným odstínem – kombinace červené a zelené vytvoří hnědý odstín.

Špatný odstín obočí – fialová

Fialový odstín obočí po zahojení lze vyřešit korekcí žlutou barvou. Kombinace žluté a fialové barvy vytvoří požadovaný hnědý odstín obočí.

Tetování obočí nejde vidět

Při tetování se barva vpichuje pod kůži, což způsobuje malé ranky, které se musí zahojit. Po odpadnutí strupu si můžete všimnout, že vaše obočí je podstatně světlejší než dřív nebo že tetování obočí ani nemáte. Po úplném zahojení si ale určitě všimnete, že pigment v pokožce je, jen musíte vydržet.