Krása a módaMóda

Sluneční brýle pro starší dámy

Sluneční brýle pro starší dámy

Sluneční brýle chrání naše oři proti škodlivému UV záření, proti oslnění od přímých slunečních paprsků nebo proti odraženým slunečním paprskům od lesklých ploch. Měli bychom je nosit nejen v létě, ale i v případě zimy, kdy vyrážíme na hory nebo se budeme věnovat nějakým sportovním aktivitám.

Jak vybrat sluneční brýle pro starší dámy?

Sluneční brýle pro ženy obecně mají drobnější konstrukci. Jsou tedy vhodnou volbou i pro obličej drobnějších propozic. Sluneční brýle mohou být různě zdobené a dokonce mohou mít různé netypické tvary.

1. Výběr slunečních brýlí podle tvaru obličeje

Patříte-li mezi majitelky trojúhelníkového nebo také srdcového tvaru obličeje, volte brýle zvané pilotky. Rozhodně si nepořizujte velké modely, které mají zesílené horní obroučky. Pokud má váš obličej hranatý tvar, můžete sáhnout do nabídky obrouček kulatých nebo oválných. Ty zjemní ostřejší rysy vašeho obličeje. Budete-li se cítit, můžete vyzkoušet i méně typické tvary cat eye. Rozhodně si nepořizujte obroučky hranatých tvarů. Máte kulatý obličej? Pak vybírejte z kategorie hranatých tvarů. Ty váš obličej opticky zeštíhlí. Vhodnou volbou jsou také obroučky tenké nebo brýle bez spodních obrouček. Jestliže máte obličej oválný, máte velkou výhodu. Jedná se o univerzální tvar, ke kterému si můžete zvolit téměř všechny druhy obrouček.

2. Materiál obrouček

Tady se nejčastěji objevují obroučky vyrobené z plastu nebo kovu. Pokud chcete obroučky lehké, sáhněte po těch plastových. Jen dejte pozor, ne vždy musejí být dostatečně odolné. Klasiku představují obroučky vyrobené z kovu. V současné době se začínají objevovat také obroučky vyrobené ze dřeva.

3. Barva skla

Jedná se jak o estetickou, tak i praktickou funkci slunečních brýlí. Každá barva propustí různé množství světla a také jinak zkresluje vidění.

Hnědá barva zlepší kontrast a zachová vnímání barev. Působí přirozeným dojmem. Šedá a černá barva poskytují věrnou reprodukci barev, snižují intenzitu světla a mají nižší propustnost. Žlutá a oranžová barva jsou ideální volbou pro zimní aktivity. Nesníží jas a podpoří barevný kontrast i v případě horších světelných podmínek. Nabízejí příjemné a hřejivé tóny. Zelená barva skel pohlcuje infračervené světlo a pomáhá proti oční únavě. Neposkytuje však příliš realistické barevné vnímání. Červená barva zvýrazní detaily, zvýší kontrast a nezkreslí vnímání barev. Zobrazí věrně reálné barvy. Je ideální volbou pro zimní i letní sportovní aktivity. Modrá barva navozuje chladný dojem. Zjemní slabší svit slunce.