Krása a módaMóda

Šaty pro postavu jablko: Nejlepší střihy pro rok 2024

Šaty pro postavu jablko: Nejlepší střihy pro rok 2024

Už se nemůžete dočkat až léto udeří na plno a vy vytáhnete své oblíbené šaty? Ale zde nastává problém, že vám šaty nesedí. Rádi vám poradíme, které si vybrat v případě, že máte postavu jablka.

Šaty s empire střihem

Tento střih se vyznačuje vysokým pasem, který je umístěný pod poprsím a volným pádem látky směrem dolů. Pomáhá opticky prodloužit siluetu a skrýt plnější břicho. Vyberte si šaty vyrobené z lehčího a pružného materiálu, který se pěkně vlní a přizpůsobuje se tvaru těla. Dále zvolte šaty s vertikálními pruhy nebo jemnými vzory, které pomáhají vytvářet dojem delší a štíhlejší postavy.

Šaty s A-liniovou suknicí

Pro postavu jablko jsou šaty s A-liniovou suknicí skvělou volbou. Vyznačují se tím, že sukně je rozšířená směrem dolů, vytvářející tvar písmene „A“. Tyto šaty jsou ideální pro vyvážení proporcí postavy a zaměření pozornosti na nohy a dolní část těla. Ideální délka je kolem kolene nebo mírně pod ním. Upřednostňujte šaty s rukávy, které opticky vyvažují širší ramena. Jedná se o rukávy 3/4 délky nebo rukávy s průhlednými detaily.

Šaty s detaily v horní části

Zvolte šaty s límcem, který pozvedává pozornost na obličej. Můžete zvolit široký límec, obloukový límec nebo límec s vyšíváním nebo ozdobnými detaily. Šaty s průhlednými volánky nebo krajkou v horní části přidávají lehkost a zároveň zaměřují pozornost na vrchní část těla. To může pomoci vyvážit plnější břicho. Vhodné jsou i šaty s ozdobnými aplikacemi, jako jsou kamínky, flitry nebo perly, v horní části.

Charakteristika postavy jablko

  • Hlavní oblastí, která nejvíce vyniká, je plnější břicho.
  • Má často plnější prsa a tím se stávají dominantní částí.
  • V porovnání s vrchní částí těla jsou boky a hýždě obvykle menší.
  • Méně výrazná nebo neviditelná pasová linie mezi hrudníkem a břichem.
  • Ramena jsou plnější a širší.