Další

S čím kombinovat hortenzie, aby vám dělaly radost i v roce 2024

S čím kombinovat hortenzie, aby vám dělaly radost i v roce 2024

Hortenzie patří mezi výrazně kvetoucí zahradní keře, které milují už celé generace. Mnoho z vás si jistě vzpomene, že právě modré, fialové či růžové hortenzie zdobily zahrádku vaší babičky. A módní jsou i v dnešní době. Dělají radost na zahradě, ale i utržené ve váze.

Navíc se jejich květy dají usušit. Postupně sice ztratí svůj pigment a celá rostlinka čili květy, stonek i listy, zůstanou téměř jednotně béžové, to jim však na kráse nijak neubírá. Naopak! Stávají se ještě univerzálnější dekorací ve vaší domácnosti. Stačí je jen vhodně nakombinovat třeba s usušenou pampovou trávou a krásnou vázou.

S čím kombinovat hortenzie na zahradě

Pěstování hortenzií je takzvaně vyšší dívčí, protože vyžadují vhodné podmínky. S každým „sousedem“ se nesnesou, a musíte proto dopředu vědět, s čím kombinovat hortenzie, aby vám prosperovaly a dělaly jen samou radost.

Hortenzie nesnesou těžkou jílovitou půdu a potřebují být chráněné před větrem. Na zimu je dobré je přikrývat kořeny, aby ve velkých mrazech nezašly. Pozor si musíte dát i na vápník a tvrdou vodu.

Není hortenzie jako hortenzie. Na světě existují stovky druhů! Všechny ale tvoří poměrně velké květy a keře potřebují dostatečný prostor k životu. Nebojte se proto vysadit hortenzii jako solitér. Skvěle se pro tento účel hodí kupříkladu Hortenzie latnatá.

Pokud nemáte k dispozici vhodnou půdu, můžete hortenzie pěstovat i v květináči. Ať už v květináči nebo přímo v půdě působí skvěle vedle dalších kvetoucích trvalek. Vyzkoušejte ale i kombinaci všemožných okrasných trav a okrasných dřevin. Vsaďte na brusinku, okrasnou kapradinu, kostřavu nebo koniklec. Pokud chcete mít zahradu samý květ, vsaďte na růžové keře nebo dejte šanci u nás neobvyklým mandloním.