Krása a módaMóda

Rudé vlasy: v jakých barvách vynikne jejich krása nejvíc

Rudé vlasy: v jakých barvách vynikne jejich krása nejvíc

Barevná typologie je v posledních letech často probíraná, ale co to vlastně znamená. Laicky je to možné ve zkratce vysvětlit následovně. Všichni lidé se obecně rozdělují do čtyř barevných typů, které jsou nazývány podle ročních období. Každému z těchto barevných typů sedí jiné barvy a přes to nejede vlak.

Jsou rudé vlasy pro každého?

Rudé vlasy se obvykle pojí s podzimním barevným typem. Nicméně dnešní době, kdy jsou barvy na vlasy dostupné prakticky na každém kroku již tato přímá úměra neplatí. Při výběru vhodné barvy na vlasy je vhodné postupovat stejně jako při výběru vhodných barev v šatníku. I přesto, že se vám mohou rudé vlasy neskutečně líbit na ostatních, je možné že na vaší vlastní hlavě budou působit zvláštně.

Opověď je tedy v podstatě jednoduchá. Rudé vlasy nejsou pro každého a skutečně se najdou i takové barevné typy, u nichž je vhodné se této barvě raději obloukem vyhnout. Na druhou stranu to platí především pokud hovoříme o klasické teplé červené. I pro studenější typy je však možné nalézt podobný odstín jen s fialovými odlesky, a ten už může být vhodnější i pro studenější barevné typy.

K jakým barvám se rudé vlasy hodí

Zejména pokud jste přirozeně podzimní barevný typ, držte se v klasických podzimních barvách. Vínová, hořčicová, oranžová, hnědá, zaprášená modrá i tmavě zelená budou rozhodně barvy pro vás. Bát se samozřejmě nemusíte ani univerzální řady bílá, šedá a černá a ani s béžovou neuděláte krok vedle.

Opatrně postupujte u pastelových odstínů a pozor si dejte také na zářivé letní neonové barvičky, jelikož ty by mohly v kombinaci s vašimi výraznými vlasy působit poněkud přehnaně. Volte proto raději takové barvy, které se nebudou s vašim účesem tlouct, ale naopak mu dají vyniknout.