Krása a módaMóda

Riflové katastrofy: Nejhorší jarní rifle, kterým se vyvarovat v roce 2024!

Riflové katastrofy: Nejhorší jarní rifle, kterým se vyvarovat v roce 2024!

Rifle nebo také džíny jsou v dnešní době považovány za oblečení, které si můžete vzít prakticky kamkoli (dokonce i do divadla, pokud jdete na komorní představení a správně je zkombinujete). Vzhledem k tomu, že se ovšem jedná o kalhoty z několika typů materiálů, nabízí se rifle v nepřeberném množství střihů a zdobení, jež se promítají do postupně se měnících módních trendů. V minulých letech byly módní především velmi široké střihy, aktuálně se ovšem přechází na užší varianty, které navíc začínají přebírat prvky typické pro devadesátá léta. Jaké rifle tedy letos na jaro nosit a jakým se raději vyhnout?

Módní trendy v oblasti riflí nadcházející sezóny

Přestože móda upouští od nadměrných velikostí a širokých střihů, u džínů jdou trendy trochu jiným směrem. Letos budou v kurzu opět rifle s širšími nohavicemi, a to jak velmi široké, tak zvonové a střih označovaný jako barrel leg, tedy rozšířené po délce a u kotníků zase zúžené. Vhodné jsou také klasické rovné džíny s jednoduchým střihem. Módní zůstává modrá barva (tedy běžný denim), do popředí se však dostávají netradiční odstíny – červená nebo hnědá. Zde jsou typy riflí, které byste letos raději vůbec neměli oblékat.

Skinny modely

Zatímco varianta slim s jednoduchými rovnými liniemi je velmi módní, příliš těsné skinny, které kopírují tvar nohy, letos rozhodně nefrčí. Místo nich si raději pořiďte rifle širšího střihu a chcete-li zvýraznit stehna, ideální budou rifle zvonové. Rifle s nízkým pasem byste měli vyměnit za modely s vysokým pasem.

Rifle s potisky a nápisy

V loňském roce jsme se velmi často setkávali s různým zdobením v podobě nápisů, potisků, zvláštního vyšisování nebo potrhaných míst. Žádný z uvedeným dekorativních prvků letos v módě není, trendy se orientují primárně na jednoduchý vzhled a elegantní styl. Obdobně jako zdobné prvky letos nejsou v módě ani kapsy. Pokud zvolíte rifle pouze s horními nebo dvěma postranními kolenními kapsami, je to podle aktuálních trendů ještě v pořádku, přehnaná přemíra kapes (včetně těch bez využití) nebo ozdobných zipů apod. je však zcela mimo aktuální trendy.

Cargo rifle

Samostatnou kapitolu pak tvoří cargo rifle, které se dlouho držely na předních příčkách módních trendů. V současné době je tento styl ovšem na ústupu a na jeho návrat si budeme muset asi nějakou dobu počkat.