Krása a módaMóda

Retro móda: Styly, které se stále vrací na módní přehlídky.

Retro móda: Styly, které se stále vrací na módní přehlídky.

Móda je jako živý organismus. Trendy se sice pořád vyvíjejí, ale pak tu jsou takové trendy, které nás vrací zpátky v čase. A které styly se znovu vrací na módní přehlídky?

Boho šaty

Šaty v bohémském stylu mají nádech 70. let. Na výsluní se drží už nějaký  ten pátek a ani letos nevycházejí z módy. Pamatujte, že letošní rok jsou potisky nezbytností. Ve velkém pofrčí zvířecí potisk, ale také květinový potisk. A krom designu jsou v kurzu také všechny délky. Od volánových mini šatů až po uvolněné maxi šaty, které můžete vynést prakticky v kterémkoliv období. S trochou šikovného vrstvení můžete začít klidně už teď.

Bucket hat

Bucket hat neboli kbelíkový klobouk je záležitostí spíše osmdesátek a devadesátek. Jedni ho milují, druzí ho nenávidí. A pak tu jsou ještě tací zastánci, kteří si ho obléknou jednou za čas jen ze zvědavosti. A jaký typ klobouku letos pofrčí? V první řadě si je třeba uvědomit, že letos minimalismu odzvonilo. Proto vsaďte na zářivé barvy a potisky. Inspirovat se můžete třeba u Prady, Diora nebo Gucciho.

Batikování

Jak jsme již zmínili – minimalismu letošní rok odzvonilo. A jak jinak oslavit jaro a léto než batikovaným vzorem! Tento trend 70. let působí svěže i v těch nejteplejších dnech, ať už se nosí od hlavy až k patě, nebo jako barevný akcent. Můžete tak narazit na boty v batikovaném vzoru a nebo vsadit na klasiku v podobě trička nebo sukně. A co je na batikování ještě fajn? Že si svůj kousek můžete vytvořit z pohodlí domova!

Zlaté šaty

Pozlacený vzhled je dalším vysokooktanovým trendem, kterým můžete obohatit svůj letní šatník, jak jste mohli vidět na přehlídkových molech značek Bottega Venet, Celine nebo Saint Laurent. Přestože zlaté oblečení a doplňky jsou ze své podstaty okouzlující, dbejte na to, abyste je vynesli pouze k daným událostem.

Džínová sukně

Džínová sukně se zrodila v 70. letech, zůstala trendy v 80. letech a zdržela se až do 90. let. Zatímco poslední verze byly spíše kratšího střihu, často nad kolena, původní verze byly dlouhé, od midi až po maxi délku. Letošní léto se vracejí prodloužené verze ze 70. let. Stella McCartney zkombinovala ty své s elegantním letním krejčovským stylem, zatímco Celine dodala své džínové sukni rockerský nádech.