Krása a módaMóda

Přešlapy v trenčkotech: Jaké modely v roce 2024 raději NE

Přešlapy v trenčkotech: Jaké modely v roce 2024 raději NE

Trenčkot patří mezi oblíbené jarní kabáty zejména proto, že je velmi elegantní a velmi dobře podtrhuje přirozené ženské křivky. Velmi dobře se kombinuje prakticky s jakýmkoli dalším oblečením, ať už se snažíte o neformální vzhled či elegantní styl na pracovní schůzku. Ačkoli se jedná prakticky o univerzální kus oblečení, i v jeho případě můžete udělat nepříjemný módní přešlap, a to nejen s ohledem na aktuální trendy. Kterým modelům se tedy v následující sezóně raději vyhnout?

Jaký trenčkot byste si rozhodně neměli pořizovat

Rozhodujete-li se, zda si pořídit nový jarní kabát, může pro vás být trenčkot tím pravým řešením zvláště v případě, že často musíte měnit styl s ohledem na formálnost požadovanou konkrétní situací. Trenčkoty je možné pořídit v celém spektru provedení, a to jak barev, tak také střihů, doplňků či aplikací, nebo obecně materiálů. Klasický trenčkot bývá v neutrální přírodní barvě a délce přibližně do půlky lýtek. Jedná se o tenký kabát z příjemného materiálu s páskem, ideální je v padnoucím, úzkém střihu. Zde jsou trenčkoty, které raději nechte v obchodě.

Trenčkot z umělých materiálů

Kromě běžných pevných přírodních vláken můžete narazit i na trenčkoty nevšední z lesklého nebo průsvitného polyesteru. Ačkoliv tento typ pláště může být relativně výhodný do deště, nenosí se příliš příjemně a ve většině případů nevypadají úplně elegantně. Tento typ trenčkotu může být navíc potištěn zvláštními vzory, jež se nemusí nutně hodit k jakémukoliv spodnímu oblečení.

Trenčkot ve velmi výrazných barvách

Zatímco trenčkot v intenzivní přírodní barvě může velmi zajímavě obohatit váš šatník, raději se vyhýbejte modelům v jiných odstínech. Tmavá hnědá či okrová, sytá rudá nebo i zelená nebo jemné pastelové barvy jsou v pořádku. Vedle však šlápnete například s intenzivní modrou nebo ostrou žlutou, případně velmi nápadnými vzory či potisky.

Krátký trenčkot

Správně střižený trenčkot by měl zasahovat do zmíněné půli lýtek, tolerována pak bývá i délka ke kolenům. Kratší trenčkoty jsou považovány již neposkytují tak elegantní vzhled a hodí se spíše jako alternativa jarní bundy. Kratší trenčkoty vypadají dobře především v případě, že mají rovné zapínání, klasické klopy by měly kombinovány s páskem a větší délkou.

Klasický světlý trenčkot
Klasický světlý trenčkot