Další

Potraviny, které už se nevyrábí: 3 potraviny z minulého století

Potraviny, které už se nevyrábí: 3 potraviny z minulého století

Tak jako dnešní děti milují sladkosti a slané pochutiny, nejinak tomu bylo u generací dřívějších. Některé potraviny se už nevyrábí, přesto na ně občas vzpomínáme v obchodech u regálů. My jsme jako malí milovali třeba Vlnky od Opavie. Co chybí vám a rádi byste si to dali znovu? Patří tam i jedna z potravin, kterou dnes připomínáme?

Bohemia Super Penne

Značka Bohemia přišla se slanými chipsy ve čtyřech příchutích a tvarech a boom na sebe nenechal dlouho čekat. Proslavila je i televizní reklama, která vtipně ukazovala situace, kdy si Super Penne můžete vychutnat. Solená srdíčka, trubičky chutnající jako paprika s rajčetem nebo trojúhelníky Nachos a Chilli. Ojedinělé nebyly jen příchutě, ale i tvary, připomínající italské těstoviny. Bohemia sice vyrábí chipsy s mnoha příchutěmi i dnes, ale Super Penne to už nebudou.

Vlnky byly dříve velmi oblíbené

Orion Křupíno

Už od poloviny dvacátých let minulého století fungovala česká čokoládovna Orion. Dnes sice patří pod švýcarské Nestlé, ale pořád ji tak nějak máme zařazenou mezi českou klasiku. Na trhu najdeme klasické tabulkové čokolády, nicméně ikonické Křupíno si už nevychutnáme. Mléčná tyčinka s křupinkami byla předchůdcem dnešní čokolády „Crunch“ právě od Nestlé. Ani tu ale v českých obchodech nenajdete, dostupná je jen přes internet a v zahraničí.

Tang do každé rodiny

Od roku 1957 byl tenhle magický prášek postavený v regálech obchodů. Instantní nápoj plný vitaminu C se ale ze začátku nesetkával s takovou oblibou, jak si všichni představovali. Doopravdy ho proslavila až NASA a její druhý let do vesmíru. I astronaut John Glenn, třetí Američan ve vesmíru, si prášek vzal s sebou do kosmu. Po první vlně se Tang dostal také k nám, psal se začátek devadesátých let a jeho místo na výsluní právě začínalo.

Šumivý prášek seženete i dnes, ale už to není klasická šuměnka