Krása a módaVlasy

Ofina na stranu: 3 tipy jak na ni v roce 2024

Ofina na stranu: 3 tipy jak na ni v roce 2024

Ofina na stranu je pro mnoho žen samozřejmostí. Cítí se díky ofině lépe, líbí se samy sobě, navíc získávají i mnoho možností, jak si vyhrát se stylingem svého účesu. My vám dneska poradíme, jak se správně upravuje ofina na stranu.

Ofina na stranu: praktické tipy pro úpravu

Hned zkraje je nutné podotknout, že není ofina jako ofina. Někdo má ofinu krátkou, jiný vsadil na další ofinu. Někdo so češe ofinu nalevo, druhý si ji češe napravo. Ofina na stranu, jinými slovy na patku rozhodně není to samé, jako ofina sčesaná rovně do čela.

Podle toho, jakou ofinu máte, se o ni musíte starat. Jinou péči vyžaduje krátká ofina, jinou ofina dlouhá nebo prostříhaná.

Krátká ofina

Pokud jste majitelkou krátké ofiny, nebojte se při stylingu vlasů používat speciální prostředky, které ofinu krásně vytvarují. Naneste prostředek na konečky prstů, kterými poté potřete konečky ofiny. Máte-li jemnější vlasy, vystačíte si i z nezatěžujícím lakem na vlasy a vaše ofina na stranu díky němu bude držet tam, kde ji chcete mít.

Dlouhá ofina

Dlouhá ofina na stranu bývá velmi oblíbená, snadno se udržuje, dá se v případě potřeby sepnout do culíku se zbytkem vlasů a v očích mnoha žen je tak daleko praktičtější nežli ofina krátká. Dlouhá ofina se dá nosit nejen na stranu, ale klidně i rozčísnutá na pěšinku. Můžete ji při stylingu lehce navlhčit a následně vyfoukat směrem k očím kulatým kartáčem.

Prostříhaná ofina

Prostříhaná ofina na stranu působí ležérním, někdy až lehce nedbalým dojmem. Na pohled velmi zajímavá, dokáže krásně doplnit účes. Je také nenáročná na údržbu, zpravidla si nevyžaduje použití speciálních stylingových přípravků. Nejlépe uděláte, když ji vyfoukáte bez kartáče a vytvarujete pouze fénem. Budou-li vám vlasy z ofiny nezbedně poletovat kolem hlavy, můžete ofinu lehce zafixovat.